Sześć osób z zarzutami za uprawę konopii indyjskich

  • 28.08.2020, 14:22 (aktualizacja 28.08.2020, 14:45)
  • Janusz Grajcar
Sześć osób z zarzutami za uprawę konopii indyjskich fot. NickyPe z Pixabay
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zlikwidowali dwie nielegalne uprawy konopii indyjskich. Plantacje zlokalizowane były na terenie powiatów ropczycko–sędziszowskiego i dębickiego. Sześć osób usłyszało w tej sprawie zarzuty.

Policjanci otrzymali informację, że na terenie miejscowości Lubzina znajduje się nielegalna uprawa roślin, które służą do produkcji marihuany. Pojechali na wytypowaną posesję, by ją zweryfikować. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W jednym z opuszczonych budynków znaleźli doniczki, w których rosło 18 krzewów konopii.

Zostali na miejscu, by obserwować posesję. Po kilkudziesięciu minutach na jej teren weszło trzech młodych mężczyzn. Policjanci zatrzymali 20 i 26-letniego mężczyznę, natomiast trzeci oddalił się. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość i 21-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Wszyscy są mieszkańcy gminy Ropczyce.

Konopie uprawiane były także na jednej z działek w Paszczynie. Policjanci przeszukali ją i wśród gęstej roślinności ujawnione kilka krzewów konopii indyjskich. Taka lokalizacja miała uchronić uprawę przed zdemaskowaniem.

W tym przypadku zatrzymane zostały kolejne trzy osoby. 25-letni mieszkaniec gminy Dębica, 25-letni mieszkaniec gminy Ostrów oraz 26-letnia mieszkanka gminy Dębica. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z mężczyzn zabezpieczono ponad 17 gramów suszu roślinnego. Badanie wykazało, że była to marihuana.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Wobec 20 i 26-letniego mieszkańca gminy Ropczyce oraz 25-letniego mieszkańca gminy Dębica, Prokuratura Rejonowa w Ropczycach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie.

Czytaj też: W ostatni weekend wakacji nie szarżuj! Bo zapłacisz

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KP
KP 29.08.2020, 12:22
Wielkie mi mecyje, ktoś doniósł i Policja spija teraz całą śmietankę i trąbi sukces.
Kalapita
Kalapita 29.08.2020, 00:45
Kolejny sukces policyjnego państwa polskiego w rozbiciu niebezpiecznego kartelu narkotykowego
arduś
arduś 28.08.2020, 14:55
kolejny przykład niszczenia POLSKIEGO ROLNICTWA

Pozostałe