Uwaga! Tu sprawdź, czy nie jedzie pociąg!

  • 29.08.2020, 15:58 (aktualizacja 29.08.2020, 22:30)
  • Janusz Grajcar
Uwaga! Tu sprawdź, czy nie jedzie pociąg!
Większą uwagę powinni zachować kierowcy, którzy po 1 września przejeżdżać będą przez tory kolejowe na trasie pomiędzy stacjami Mielec a Kochanówka-Pustków.

Krzysztof Leszkowicz, naczelnik Działu Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej – Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie, informuje, że we wtorek 1 września wznowiony zostanie ruch kolejowy na tym odcinku linii nr 25.

Na razie po torach będą jeździć tylko pociągi towarowe. Ruch nie będzie więc duży, ale naczelnik apeluje do wszystkich kierowców, by wzmogli czujność. Należy bezwzględnie stosować się do istniejącego oznakowania przejazdów przez tory.

Prace przy modernizacja linii kolejowej nr 25 na trasie Mielec – Dębica, które ruszyły w marcu 2019 r. wchodzą w ostatnią fazę. Kończą się te przy przepustach i mostach. Wymienione zostały urządzenia sterowania. Cały czas budowane są nowe perony na przystankach Wojsław, Rzemień, Rzochów, Tuszyma, Dąbie, Pustków i Kochanówka-Pustków. Wkrótce wykonawca rozpocznie roboty na 7-kilometrowym odcinku Kochanówka – Dębica.

Czytaj też: Starosta walczy o linię kolejową Dębica - Jasło

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
on
on 30.08.2020, 13:38
MKS zabrali to i kolej zabiorą niby ze coś inne będzie jeździło wiadomo znajomi wójta przed odejściem trzeba ulokować firemki
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.08.2020, 21:07
Oby jak najszybciej trasa została ukończona. Będziemy mogli wreszcie jak ludzie dojeżdżać do szkół i pracy. Zabrali nam MKS, to chociaż będzie można jeździć pociągiem.
hey
hey 30.08.2020, 09:13
Nie badz taka pewna rokosz ma jeszcze 2 lata w gminie.

Pozostałe