W piątek pożegnanie z Anną Pazdalską

  • 02.09.2020, 14:06 (aktualizacja 02.09.2020, 14:10)
  • Tomasz Ratuszniak
W piątek pożegnanie z Anną Pazdalską
4 września o godz. 17:00 rozpocznie się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury finisaż wystawy rzeźby, malarstwa i rysunku Anny Pazdalskiej.

Anna Pazdalska pochodzi z Krakowa. Tam ukończyła Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych. Jest autorką m.in. pomnika Wincentego Witosa w Rakszawie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Ostatnio np. w Galerii Na Styku w Chrzanowie, Galerii Vauxhall w Krzeszowicach i Galerii Pryzmat w Krakowie. Wcześniej również w Barcelonie i Paryżu.

- Cechą wyróżniającą twórczości Anny Pazdalskiej jest umiejętność zdystansowania się zarówno od natarczywości trendów i mód w sztuce, jak i od presji wzorów i schematów płynących z szeroko rozumianej tradycji - twierdzi prof. Bogusz Salwiński, kierownik Katedry Rzeźby na krakowskiej ASP.

Przekonuje również, że artystka nie uprawia żadnych ekstremizmów, pseudobuntów, czy kontestacji. Wewnętrznie skupiona, tajemnicy poszukuje w sobie.

- W jej twarzy, spojrzeniu uważnych, ciepłych oczu czuje się wewnętrzną koncentrację, mobilizację emocji i energii, a nade wszystko – pasję kreacji. Ta pasja wyrażania się w języku sztuki, dotyka nielicznych, ale też tylko wybrańcy wykorzystują ją z taką samodyscypliną i konsekwencją - tłumaczy prof. Bogusz Salwiński.

Owoce pracy Anny Pazdalskiej (rzeźby, malarstwo i rysunki) oglądać można przy Akademickiej 8  jeszcze tylko do piątku. Dokumentacja fotograficzna wystawy autorstwa Ryszarda Kucaba dostępna jest na stronie internetowej galerii.

Przeczytaj również: Nakrętki z serca trafiły do Mai z Gumnisk

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe