
Anna Pazdalska pochodzi z Krakowa. Tam ukończyła Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych. Jest autorką m.in. pomnika Wincentego Witosa w Rakszawie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Ostatnio np. w Galerii Na Styku w Chrzanowie, Galerii Vauxhall w Krzeszowicach i Galerii Pryzmat w Krakowie. Wcześniej również w Barcelonie i Paryżu.
- Cechą wyróżniającą twórczości Anny Pazdalskiej jest umiejętność zdystansowania się zarówno od natarczywości trendów i mód w sztuce, jak i od presji wzorów i schematów płynących z szeroko rozumianej tradycji - twierdzi prof. Bogusz Salwiński, kierownik Katedry Rzeźby na krakowskiej ASP.
Przekonuje również, że artystka nie uprawia żadnych ekstremizmów, pseudobuntów, czy kontestacji. Wewnętrznie skupiona, tajemnicy poszukuje w sobie.
- W jej twarzy, spojrzeniu uważnych, ciepłych oczu czuje się wewnętrzną koncentrację, mobilizację emocji i energii, a nade wszystko – pasję kreacji. Ta pasja wyrażania się w języku sztuki, dotyka nielicznych, ale też tylko wybrańcy wykorzystują ją z taką samodyscypliną i konsekwencją - tłumaczy prof. Bogusz Salwiński.
Owoce pracy Anny Pazdalskiej (rzeźby, malarstwo i rysunki) oglądać można przy Akademickiej 8 jeszcze tylko do piątku. Dokumentacja fotograficzna wystawy autorstwa Ryszarda Kucaba dostępna jest na stronie internetowej galerii.
Przeczytaj również: Nakrętki z serca trafiły do Mai z Gumnisk