Adam Kapusta zmarł w miejscu, które kochał

  • 03.09.2020, 08:07 (aktualizacja 04.09.2020, 09:07)
  • Janusz Grajcar
Adam Kapusta zmarł w miejscu, które kochał
- Z przykrością informujemy, że dziś odeszła od nas na wieczny spoczynek najważniejsza osoba w klubie - tymi słowami o śmierci Adama Kapusty poinformował na swoim profilu fejsbukowym KS Legion Pilzno.

W komunikacie czytamy też, że Adam Kapusta dbał o boiska i budynek klubowy, był prawdziwym gospodarzem, którego pasją była sumiennie wykonywana praca. Zmarł w środę 2 września, w miejscu, które kochał  i któremu oddawał się w zupełności przez wiele lat.

Przyjechał jak zwykle po południu do klubu, by pomóc piłkarzom w przygotowaniach do treningu. Nie spotkał się już jednak z nimi, kiedy ci przyszli na zajęcia, pan Adam już nie żył.

- On żył tą pracą, kochał ją. Zawsze solidnie i uczciwie podchodził do powierzonych mu obowiązków - mówi były prezes jeszcze Rzemieślnika Pilzno Roman Maciejowski.

Jak mówi z kolei jego poprzednik Stanisław Jarosz, Adam Kapusta pracował w klubie od prawie osiemnastu lat. Kiedy usłyszał o jego śmierci, nie ukrywa, że podcięło mu nogi.

- Ciężko o takiego oddanego człowieka, który czy to w sobotę czy w niedzielę był w klubie, by wszystkiego dopilnować. Nawet się kłócił z nami, jak chcieliśmy po deszczu wpuścić na główną płytę boiska juniorów lub piłkarzy na trening. Z żoną panią Grażynką tworzyli wspaniały duet. Dzięki nim piłkarze mieli zawsze czyste stroje i gotowe do gry boisko - mówi Stanisław Jarosz.

O terminie pogrzebu pana Adama poinformujemy później.

 

 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe