W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

  • 07.09.2020, 16:36 (aktualizacja 07.09.2020, 16:44)
  • Tomasz Ratuszniak
W najnowszym Obserwatorze Lokalnym
Trzydziesty siódmy w tym roku numer Obserwatora Lokalnego ukaże się już jutro, jak co tydzień we wtorek.

Zapraszamy do lektury.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fanka Sobieskiego 13
Fanka Sobieskiego 13 10.09.2020, 20:17
Pan prezes vel przewodniczacy winien wczesniej zapoznac sie z zapisami ustawy, ktora reguluje wynagrodzenia osob zarzadzajacych a pozniej wypowiadac sie publicznie na ten temat. Twierdzac, ze jest za obnizka we wszystkich spolkach , zwyczajnie oblewa nowy angaz na przewodniczacego rady nadzorczwj w ZUM. No ale, czy to o merytoryke chodzi?
viola
viola 09.09.2020, 13:05
Panie Prezesie a raczej w tym wypadku Przewodniczący! Jak się Pan tak zabierasz za spółki jak nie przymierzając właściciel-burmistrz to mam dwie prośby.
Pierwsza - lansował się Pan na okładce OL jako prezes SM przeciwny podwyżce cen wody i ścieków. Średnio Panu wyszło - ale teraz ma Pan narzędzia i przełożenie. Proszę więc temat załatwić.
Druga - ZUM, w którym Pan sobie ponad 1000 zł miesięcznie do tej skromnej spółdzielnianej pensyjki dorobi, ma do czynienia ze śmieciami. Proszę więc jako szef rady nadzrorczej tam sprawić by te śmieci kosztowały tak jak chociaż rok temu.
To takie dwa sprawdziany dla Pana. Jak Pan to zrobi - OK, proszę sobie tam sobie dorabiać w tej radzie nadzorczej. Jak nie, to honorowo proszę zrezygnować.
patataj
patataj 09.09.2020, 14:00
Pan Prezes będzie miał to przede wszystkim na względzie. Tego jestem wręcz pewien :-)
b😊ka
b😊ka 09.09.2020, 12:04
to jest bardzo dobry pomysł z tymi obniżkami zarobków zarządów miejskich spółek. wszyscy będą zadowoleni. a pomysłodawca zdobędzie powszechne uznanie. zwłaszcza u prezesów owych spółek :-)
nieładnie
nieładnie 08.09.2020, 19:07
Pięknie się świeżo upieczony przewodniczący rady nadzorczej chce odwdzięczyć prezesom miejskich spółek - sam nim był dopóki Szewczyk go nie sprzątnął. Szczególnie tę wdzięczność odczuje pewnie prezes wodociągów, który szefa RN przygarnął na kierownicze stanowisko jak wyleciał z prezesowskiego stołka.
Marek Grabowski
Marek Grabowski 08.09.2020, 14:45
No cóż spodziewałem się podobnych wpisów po artykule. W autobusie wszyscy psioczą jak to prezesi spółek dużo zarabiają a jak się o tym powie głośno to niech sobie sam obniży ten co to powiedział. Więc wyjaśniam jak Burmistrz Wolicki powoływał mnie na Prezesa spółki miejskiej na mój wniosek obniżył mi wynagrodzenie o 20 procent od poprzednika. Da się? Da!!!!!. I dalej zarabiałem jak na warunki dębickie bardzo dobrze. Więc proszę mnie nie nawoływać do obniżek bo to zrobiłem jak byłem prezesem spółki miejskiej. I to jest fakt pierwszy. Jest nawoływanie żeby RN Spółdzielni obniżyła mi pensję. Jeżeli 3.800 netto plus 20% premii uznaniowej to wysokie wynagrodzenie. Niech obniży.Przecież prezes może pracować na najniższej krajowej. Tylko czy to jest normalne i uczciwe wynagrodzenia? Wyjaśniłem wszystko z podaniem cyfr czego nie musiałem robić. W dalsze polemiki nie zamierzam wchodzić. Zawistników nie przekonam a reszta czytających sama sobie wyrobi zdanie. Pozdrawiam Marek Grabowski - Prezes SM Igloopol.
OL
OL 11.09.2020, 14:27
To nie Prezes ostatnio dementował pogłoski dotyczące planowanych przesunięć w s-kach miejskich i funkcji Przewodniczącego? Krótka pamięć? czy....?
 Teddy
Teddy 09.09.2020, 12:26
Panie Prezesie te 20% procent obniżki to świetny pomysł jest. Takich ludzi jak Pan brakuje w samorządzie. Ale niech Pan nie poprzestaje tylko na Prezesach spółek i poszerzy zakres swojego wniosku o Burmistrza i jego zastępców. Taki ruch potka się z jeszcze większą sympatią społeczeństwa Dębicy. Proszę działać nadal dla dobra sprawy i nie ustawać w swoich wysiłkach naprawy życia społecznego w naszym mieście. Myślę, że wielu mieszkańców poprze takie działanie i Prezes na pewno też
qwdqwd
qwdqwd 09.09.2020, 11:14
Nieładnie. Dlaczego Pan idzie do tej RN? Po co to Panu?
qwerty
qwerty 11.09.2020, 07:56
Jak to po co? Jak w tej reklamie sprzed lat. "Leo why? For money!"
pravda
pravda 09.09.2020, 15:52
Leo why? For money!
sadi
sadi 08.09.2020, 19:54
Panie Prezesie, 5 lat temu szewczyk odwołąl pana z funkcji , dziś powołuje pana na przewodniczącego RN czyli awansuje pana.
Pytam kiedy sie pomylił, i czy pan nie ma grama honoru, zeby od niego przyjmować stanowisko?
No chyba, że wtedy miał rację.
Dla mnie jest to po prostu zapłata za wierną służbę wiadomo komu. a pan dla pieniędzy posunie sie do wszystkiego. Wstyd, chociaz tego słowa pan zapewne nierozumie
SM IGLOO
SM IGLOO 11.09.2020, 14:30
Już nie będziemy wymagać od Prezesa walki o niższe koszty wywózki śmieci. To chyba jasne. Nie ma sensu.
Logopeda
Logopeda 08.09.2020, 19:12
"Przecież prezes może pracować na najniższej krajowej. Tylko czy to jest normalne i uczciwe wynagrodzenia?"-cytuje tego Pana.Odpowiedz -zwalniam sie szukam innej pracy-jezeli jest to za malo.Jest tyle pracy .ze mozna wiecej zarobic .CV pisac i szukac.Pozdrawiam
ania
ania 08.09.2020, 18:25
Prosze sie pochwalic wynikami finansowymi ADM za kazdy rok Pana rzadow. To zobaczymy czy te srodki na wynagrodzenie byly adekwatne.
Maria
Maria 08.09.2020, 10:26
Jak pan prezes SM taki skory prezesom miejskich spółek redukować wynagrodzenie, to może zacznie od siebie i da dobry przykład? Taką petycję mam do rady nadzorczej SM.
lks
lks 08.09.2020, 11:54
Wielcy prezesi zwłaszcza wodociągów i ciepłowni to by mogli zarabiać mniej. Ale zgoda - niech ich dawny kolega co to dzięki fuszce w RN zgarnie okrągłą sumkę będzie przykładem i dobrowolnie odpuści 20%.
tomek
tomek 08.09.2020, 11:50
Popieram!

Pozostałe