Straszęcin pamięta i będzie pamiętał

  • 26.09.2016, 01:33 (aktualizacja 26.09.2016, 09:59)
  • Jakub Barwiński
Straszęcin pamięta i będzie pamiętał
Wczoraj uczciliśmy 77 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich i Związku Radzieckiego na Polskę. Wydarzenie, które odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Straszęcinie dało jednoznaczny znak, że wciąż pamiętamy i będziemy pamiętać.

Po zakończonej mszy świętej przenieśliśmy się do hali sportowej w szkole, gdzie tuż po 17-tej wszystko się zaczęło. Wydarzenie oficjalnie otworzyła orkiestra pod batutą Grzegorza Steca grająca hymn Polski. Gdy wszyscy zaproszeni goście zajęli swoje miejsca, zebranych gości powitała dyrektor szkoły Alicja Błońska. Następnie zabrał głos wójt Gminy Żyraków Marek Rączka.

Dalsza część uroczystości to wystąpienia uczniów ze szkoły w Straszęcinie, która wspólnie z orkiestrą ubarwiła wydarzenie. Nie sposób też zapomnieć o zaproszonych gościach, wśród których znaleźli się między innymi kombatanci z terenu gminy, Sybiracy, więźniowie hitlerowskich obozów i harcerze. Oprócz części oficjalnych nie zabrakło czasu do spokojnej rozmowy i poczęstunku.

Jakub Barwiński

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe