Pocisk artyleryjski znalazł rolnik

  • 09.09.2020, 15:41
  • Grzegorz Król
Pocisk artyleryjski znalazł rolnik
Pocisk kaliber 100 milimetrów został znaleziony przez jednego z rolników podczas prac polowych w Borowej (gm. Czarna).

Dzisiaj został zabrany przez saperów z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa i zdetonowany na poligonie w Nowej Dębie. Policja przypomina wszystkim, by w razie natrafienia na niewybuchy pod żadnym pozorem ich nie ruszać. Nieumiejętne obchodzenie się z nimi może doprowadzić do eksplozji, co rzadko, ale jednak się zdarza.

W powiecie dębickim regularnie dochodzi do podobnych znalezisk. Najczęściej są to właśnie pociski takie, jak ten w Borowej, ale też granaty moździerzowe. Choć bywały niewybuchy sporych rozmiarów, jak dwie 100-kilogramowe bomby wykopane podczas przebudowy linii kolejowej Dębica-Rzeszów, na dworcu w Dębicy. Kilka tygodni temu podczas prac w lesie w Braciejowej natrafiono na minę przeciwpiechotną, tzw. schrapnellmine 35.

Czytaj także: Poszkodowany 16-latek

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe