Koronawirus w trzech szkołach! Dzieci i nauczyciele na kwarantannie

  • 14.09.2020, 13:48 (aktualizacja 18.09.2020, 10:06)
  • Tomasz Ratuszniak
Koronawirus w trzech szkołach! Dzieci i nauczyciele na kwarantannie fot. pixabay.com
Osobą zakażoną koronawirusem okazała się osoba pracująca w trzech szkołach na terenie gminy Pilzno. W związku z tym, po ustaleniach z sanepidem, placówki w Parkoszu, Słotowej i Lipinach zmieniły tryb nauczania, a wiele osób zostało objętych kwarantanną.

Urząd Miejski w Pilźnie informuje, że Szkoła Podstawowa w Parkoszu przeszła na nauczanie zdalne, które potrwa co najmniej do 20 września. Wśród objętych kwarantanną są 32 dzieci, rodzice oraz nauczyciel.

Z kolei w Szkole Podstawowej w Słotowej wprowadzona została mieszana forma kształcenia. Oddział przedszkolny, a także uczniowie klas I-IV uczą się w szkole, natomiast starsze klasy zdalnie. Na kwarantannę skierowanych zostało 3 nauczycieli, jeden pracownik obsługi szkoły oraz rodziny uczniów kl. V-VIII. Placówka powróci w całości do nauczania stacjonarnego, jeżeli nie dojdzie do zakażeń.

W Szkole Podstawowej w Lipinach uczniowie klas V i VIII oraz ich rodziny będą przebywać na kwarantannie przez ok. 10 dni. Na kwarantannę skierowano 5 nauczycieli i 39 uczniów. Szkoła pracuje w mieszanej formie kształcenia. Tu również powrót do nauczania stacjonarnego nastąpi, jeżeli nie będzie potwierdzonych przypadków zachorowań.

Przeczytaj również: Koronawirus: cztery szkoły na Podkarpaciu zamknięte

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czyżby?
Czyżby? 14.09.2020, 19:38
Trzy dni wysokiej temperatury, bóle mięśni i stawów, sześć dni biegunki, osłabienie, co to takiego ? I to wszystko latem.

Pozostałe