Areszt za napaść na policjantów

  • 13.04.2017, 11:32 (aktualizacja 13.04.2017, 11:36)
  • Admin Admin
Areszt za napaść na policjantów KPP w Dębicy
Dwóch 23-latków odpowie za napaść na policjantów. Podczas interwencji zachowywali się agresywnie i nie stosowali się do wydawanych poleceń. Mężczyźni zostali zatrzymani, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, w rejonie ulicy Paderewskiego w Dębicy. Skierowany na mejsce patrol policji podjął interwencję wobec kilku osób zakłócających ciszę nocną. Podczas próby wylegitymowania jednego z mężczyzn, pozostali uniemożliwiali funkcjonariuszom wykonanie czynności służbowych. Osoby były agresywne i wulgarne, dodatkowo nie reagowały na wydawane polecenia. Mężczyźni, wobec których podjęto interwencję naruszyli nietykalność cielesną policjantów.
Zatrzymano dwóch agresorów, obaj w wieku 23 lat. Mężczyzn przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, gdzie trafili do policyjnego aresztu, do wytrzeźwienia.
Obaj usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec 23-letniego mieszkańca Dębicy oraz 23-letniego mieszkańca Brzeźnicy areszt  tymczasowy na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10. Prowadzona sprawa ma charakter rozwojowy.
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy. 

podkarpacka.policja.gov.pl

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mmm
mmm 16.04.2017, 09:07
A to nie tak czasem było że banda pijanych i naćpanych kiboli rzuciła się na policjantów?
Wezwane posiłki dopiero pozwoliły na opanowanie sytuacji i aresztowanie dwóch z nich?
Kiedy zamkniecie reszte tych debili co tam byli/
Konrad
Konrad 14.04.2017, 15:17
Nasprowadzało się bydła z okolicznych wiosek w latach 60-80tych ub. wieku do Dębicy do dębickich firm, to teraz ich dzieci i wnuki szaleją po Dębicy udając wielkomiejskiego fifarafę. Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy. Zero ogłady, kultury, obycia. Nic dziwnego że latają z maczetami i kastetami po ulicach, to jest ich substytut łopat i wideł.
kosciarz
kosciarz 14.04.2017, 15:40
Ty pewnie jesreś potomek Szeli ze Smarżowej?
sakukoivu
sakukoivu 14.04.2017, 20:36
a ty jednym z tych wnuków?

Pozostałe