Wtorek, 19.02.2019

Walley Cup 2017: 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale łyżwiarzy figurowych

  • 13.04.2017, 13:29 (aktualizacja 13.04.2017 13:42)
  • Admin Admin
Walley Cup 2017: 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale łyżwiarzy figurowych UKSŁF Mors
Na tafli przy ulicy Siedleckiego w Krakowie po raz ostatni w tym sezonie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Łyżwiarstwa Figurowego Mors Dębica założyli łyżwy, aby w sportowej rywalizacji zmierzyć się z łyżwiarzami z Polski, Węgier i Słowacji w ramach zawodów "Walley Cup Kraków 2017". Na najwyższym stopniu podium stanęły Zuzanna Sidor w klasie łyżwiarzy początkujących, Wiktoria Żurek w grupie A klasy srebrnej oraz Stefan Świstak w grupie A klasy złotej. Oprócz 3 złotych, dębiczanie wywalczyli także 1 srebrny i 3 brązowe medale.

Niestety, lodowisko w Dębicy od końca marca jest już rozmrożone, co znacząco utrudniło nam przygotowanie do startu, ale dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych łyżwiarzy z Krakowa, każdy z 14 występujących zawodników miał możliwość odbycia treningu na obiekcie będącym późniejszą areną zmagań.
Jako pierwszych na start organizatorzy zaprosili we wspólnej konkurencji solistów i solistki z klasy beginners. Najmłodszą grupę po raz czwarty w tym sezonie wygrała nasza reprezentantka Zuzanna Sidor. Na drugiej pozycji sklasyfikowano młodą łyżwiarkę ze słowackiego Presova, a zaraz za nią uplasowali się kolejni nasi reprezentanci. Trzecią lokatę zdobył Mateusz Bonar, 4. miejsce zajęła Klaudia Mucha, a na kolejnej pozycji zakończyła zawody Julia Kupiec. Ostatnia z naszych łyżwiarek w tej grupie - Milena Stukus uplasowała się ex aequo na 6 miejscu.
W grupie młodzieżowej "A" brązowej dla zawodniczek, które nie ukończyły 11 lat, barw Dębicy broniły Zofia Szczęsna, Dominika Brzozowska i Monika Kucharska. Medal za zajęcie 3. miejsca udało się zdobyć Zosi. Pozytywnie należy również ocenić przejazdy Dominiki i Moniki, za które przyznano im odpowiednio 8. i 10. lokatę.
Wiele emocji towarzyszyło konkurencji klasy młodzieżowej "B" brązowej z udziałem Patrycji Bieszczad, Natalii Flak i Eweliny Olechawskiej. Wszystkie dębickie łyżwiarski zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i znalazły się w końcowej klasyfikacji w ścisłej czołówce zawodów. Na miejscu 2. ze srebrnym medalem zakończyła zawody Patrycja, a drugi medal dla naszego klubu za 3. lokatę zdobyła Ewelina. Różnice pomiędzy łyżwiarkami byłby bardzo niewielkie o czym świadczy fakt, że 5. tego dnia Natalia straciła do miejsca czwartego zaledwie 0,06 punktu, a od podium dzieliło ją tylko 0,21.
W pozostałych konkurencjach w których braliśmy udział mieliśmy po jednym swoim reprezentancie.
W grupie "A" klasy srebrnej nasza solistka Wiktoria Żurek, startując jako ostatnia, pewnie wykonała zaplanowane elementy, a w konsekwencji pozostawiła w pokonanym polu wszystkie koleżanki i sięgnęła po pierwsze miejsce.
Również nasz solista Stefan Świstak zwyciężył ze znaczącą przewagą nad rywalami w klasie "A" złotej. Wywalczone ponad 53 punkty były najlepszym osiągnięciem całych krakowskich zawodów.
Kończąca starty naszej ekipy w programie interpretacyjnym Beata Świstak w wyrównanej stawce zawodniczek zadowolić musiała się 8. miejscem.
Ostatnie zawody w sezonie Mors Dębica zakończył z dorobkiem 3 złotych, 1 srebrnego i 3 brązowych medali. W gronie rywalizujących w Krakowie kilkunastu klubów, które reprezentowało ponad 100 zawodników, bogatszym dorobkiem czterech złotych i trzech brązowych medali mogli się pochwalić jedynie goście z węgierskiego Miszkolca.
Tymczasem nasi młodzi sportowcy zaraz po świętach wznowią treningi na salach gimnastycznych i stadionie, z utęsknieniem wypatrując zamrożenia tafli na dębickim lodowisku, tak, aby jesienią ponownie móc rywalizować o jak najwyższe cele w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach.

Łukasz Daros
UKSŁF Mors Dębica

Admin Admin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ferdi
ferdi 13.04.2017, 16:07
Ja osobiście wole hokej a wy ?

Pozostałe