Jeśli ją znajdziesz, nie podnoś!

  • 16.09.2020, 15:46 (aktualizacja 16.09.2020, 21:51)
  • Tomasz Ratuszniak
Jeśli ją znajdziesz, nie podnoś!
W czwartek 24 września rozpocznie się w całym województwie, także w powiecie dębickim akcja jesiennych szczepień lisów przeciwko wściekliźnie.

Będzie się ona prowadzona z wykorzystaniem samolotów. To z nich zrzucana będzie szczepionka, oczywiście z pominięciem terenów zurbanizowanych oraz akwenów wodnych. W przypadku osiedli ludzkich szczepionka wykładana będzie ręcznie.

Szczepionka wydaje specyficzny zapach, który przyciąga lisy. W niej znajduje się pojemnik z płynną szczepionką, której działanie ukierunkowane jest tylko i wyłącznie na lisy. Szczepienie prowadzone będzie do 3 października. W tym okresie każdy, kto ją znajdzie proszony jest o to, by jej nie dotykać. Lis takiej szczepionki nie przyjmie. W przypadku kontaktu z przynętą należy przemyć skórę wodą z mydłem.

- W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez czternaście dni po jej zakończeniu zaleca się na terenach objętych szczepieniem trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych, a ponadto wstrzymanie się od polowań - apeluje Renata Kondrat, zastępczyni Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

Przeczytaj również: Uwaga! Salmonella! Towar wycofany z Biedronki, Lidla i McDonaldsa

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
awa
awa 16.09.2020, 20:21
To lisy mają czekać do wiosny z konsumpcją czy rzeczywiście na przełomie lata i jesieni takie szczepienia nazywa się wiosennymi?
Krzyś
Krzyś 16.09.2020, 16:30
Wiosenna akcja szczepienia we wrześniu 😛

Pozostałe