Jubileuszowy turniej bokserki. Morsy mają 20 lat

  • 18.09.2020, 15:26 (aktualizacja 18.09.2020, 15:58)
  • Janusz Grajcar
Jubileuszowy turniej bokserki. Morsy mają 20 lat
W sobotę 19 września o godz. 12:00 w hali sportowej przy ul. Kościuszki odbędzie się turniej bokserski z okazji 20-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego Morsy Dębica.

UKS Morsy powstał w 2000 roku, a jego założycielami byli Stanisław Minorczyk i Wiesław Trojan. Klub przez cały czas funkcjonowania skupiał się głównie na pracy z młodzieżą we wszystkich grupach wiekowych dziewcząt i chłopców.

Zawodnicy Morsów odnosili sukcesy w Polsce i za granicą, wielokrotnie stawali na podium mistrzostw i pucharu Polski oraz w turniejach zagranicznych. Największe sukcesy odnosili Gabriel Blezień, Sławomir Ptak, Piotr Góra, Damian Zagórski i Bolesław Guzek.

Gabriel Blezień jest wielokrotnym medalistą, m.in. wicemistrzem Polski, członkiem kadry narodowej i uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów. Sławomir Ptak to medalista pucharu Polski. Piotr Góra jest mistrzem Londynu, a obecnie występuje w zawodowym ringu. Damian Zagórski to medalista mistrzostw Polski.

Obecnie prezesem Morsów jest Zenon Trojan, a z młodzieżą w ringu pracuje trener Sławomir Łukasik.

W tegorocznym turnieju wystąpią m.in. zawodnicy z Rumuni i Słowacji. Gościem honorowym będzie prezes Polskiego Związku Bokserskiego Pan Grzegorz Nowaczek, który wręczy nagrody i wyróżnienia dla działaczy Morsów.

Poniżej kilka zdjęć z historii UKS Morsy.

Czytaj też: Pex-Pool i Cukiernia Andzia w lidze nie zagrają

Janusz Grajcar

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe