Akcja aktywistek LGBT przerwana przez policję

  • 20.09.2020, 16:41 (aktualizacja 20.09.2020, 19:23)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Akcja aktywistek LGBT przerwana przez policję
Nakaz rozejścia się usłyszały członkinie grupy Queer Tour, które przyjechały do Dębicy z informacyjną akcją na temat osób LGBT.

- Miałyśmy ze sobą ulotki, chodziło o akcję informacyjna - mówi Nadia, jedna z członkiń nieformalnej grupy z Warszawy.

Zapewnia, że przedsięwzięcie zostało zgłoszone w Ratuszu, ale organizatorki nie otrzymały na wysłanego do urzędu maila żadnej odpowiedzi. Na Rynku, gdzie przebywały, pojawiło się dziewięciu policjantów oraz burmistrz Mariusz Szewczyk.

- Policjanci powiedzieli nam, że mamy się rozejść, bo burmistrz nie życzy sobie tego zgromadzenia - wyjaśnia Nadia.

Mariusz Szewczyk przekonuje, że nic takiego nie miało miejsca, a mail, którego kopią dysponujemy, nie dotarł nigdy do Ratusza.

Informacje o wydarzeniach w Dębicy udostępnili na swoich portalach na facebooku europosłowie: Remy Bonny z Belgii oraz Terry Reintke z Niemiec.

Więcej w najnowszym numerze OL. 

 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ysy
ysy 23.09.2020, 13:11
Kawał akcji. Akurat jadłem wtedy sorbety na pobliskiej ławeczce. Nie zapragnąłem informacji, bo mnie nie obchodzi kto komu co gdzie wtyka. Tak samo nic mi to nie przeszkadza we własnym życiu.
GH
GH 22.09.2020, 08:23
Ta sytuacja na Rynku to jakiś paradoks, kordon Policji przeciwko kilku dziewczynom. Na Świadków Jehowy stojących czasem na Rynku też wyślecie Policję ? A co tam robi Pan z drogówki w białej czapce ? Może zajmie się dbaniem o bezpieczeństwo na drogach.
Myśl
Myśl 22.09.2020, 12:59
Może Ci policjanci są dla ochrony tych dziewczyn, aby ich nikt nie pobił? Jedno zdjęcie i myślenie tylko w jedną stronę?
ad
ad 22.09.2020, 22:37
No tak, po drugiej stronie tłum stoi rozwścieczonych ludzi pokroju tych, którzy zakłócali przyjazd Trzaskowskiego. Tylko dlaczego Policja jest zwrócona do nich tyłem ?
barnamar
barnamar 21.09.2020, 18:43
Dziwi mnie zdziwienie aktywistek! Czy przed pałacem prezydenckim też zaczęłyby akcję "informacyjną" po wysłaniu maila bez otrzymania odpowiedzi?
W kontaktach z urzędami warto zachować staromodną formę pisemną (na papierze). Żeby mieć namacalny dowód przy interwencji policji!
7of9
7of9 21.09.2020, 15:38
to już robi się żałosne... 4 osoby otoczone jak na Białorusi omonem.. o przepraszam dębicką milicją... ile ich tam było?2,3 razy więcej?patokarpacie czyli: masa i ciemnota do kwadratu..
hetman
hetman 21.09.2020, 15:08
Daliśmy odpór niewiernym jak pod Chocimiem i Wiedniem, Będą o Dębicy pisać w książkach do historii.
WEr
WEr 21.09.2020, 13:23
No i dobrze,taka propaganda niczemu nie służy,a te osoby dostają kasę nie wiadomo od kogo za takie pseudoakcje. Ogon chce rządzić psem.
bencfał
bencfał 21.09.2020, 13:22
Tyle policji w jednym miejscu w tym mieście to ja widziałem tylko na derbach.
So
So 21.09.2020, 16:08
na derbach ze stalówką niemiał kto bramy od parku pilnować a tu proszę taka mocna ekipa do paru dziewczyn :)
Jolka R
Jolka R 21.09.2020, 11:54
Porażka - jakie zagrożenie? Policja nie ma co robić?Ilość kolorów poraża? Aż sześć? To o 3 za dużo, bo czerwony, pomarańczowy /żółty/ . i zielony są dopuszczone do przestrzeni publicznej? Chyba, że coś w tym temacie się zmieniło.A teraz po tym sukcesie wezmą się za singli i związki nierejestrowane. A potem żurawia pod kołdrę....
john
john 21.09.2020, 11:06
Jaki z tego Remiego Bonny europoseł redakcjo? Wyszukiwarka z PE też takiego MEP nie znajduje

Na Twitterku ma:
🏳️‍🌈 European LGBTQI-activist
🇪🇺 Political scientist with expertise in LGBTQI-politics in Central & Eastern Europe
✊ Nobody's Equal Until We Are All Equal!
Grzesiek
Grzesiek 20.09.2020, 21:10
Bardzo dobra robota, wszędzie by sie chcieli wcisnac ci kolorowi. Osobiście jako mieszkaniec tez sobie nie zycze "akcji informacyjnych" tych aktywistow. Każdy niech sobie robi w domu co chce i z kim chce. Nie trzeba od razu o tym opowiadac na ulicy i pokazywac na plakatach. Jak najbardziej popieram Pana Burmistrza i Policje.
Wierząca inaczej
Wierząca inaczej 21.09.2020, 18:33
A ja nie życzę sobie przemarszy pod oknami różnego rodzaju procesji kościelnych, walenia w dzwony o 6:30 itp.
Józia
Józia 21.09.2020, 11:58
"Moralność pani Dulskiej" - aktualne
przez lornetkę
przez lornetkę 20.09.2020, 20:39
Panie Szewczyk, po coś tam Pan poszedł? Najpierw podrzucają tekst Ordo Iuris, do którego boi się przyznać nawet radny Cebula a Pan nie protestuje. Teraz wychodzi na to, że albo maile nie czytają urzędnicy ratusza albo działa Pan bezprawnie. Traci Pan miasto partnerskie, traci Pan fundusze norweskie, zaufania PIS Pan nie straci bo jako Gowinowiec go Pan 2x nie otrzymał. A na deser, obecny konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Żal tylko Pana radnych, ale już i oni mają dość po tym co Pan wyprawiasz.
tchórze?
tchórze? 21.09.2020, 09:24
Coś nie widać, żeby radni Szewczyka mieli go dość. Wiernie na sesjach służą swoimi głosami.
przez lornetkę
przez lornetkę 21.09.2020, 12:04
Nie widzisz bo nie chcesz widzieć albo musisz patrzeć przez lornetkę. Trudno, żeby też głosowali w jednej linii jak sabotażyści z PISu.
pomoc administracyjna
pomoc administracyjna 21.09.2020, 13:58
Woz albo przewoz. Albo niech zloza mandaty.
przez lornetkę
przez lornetkę 21.09.2020, 14:22
Tak, jestem za tym aby 11tu z PIS złożyło mandaty.
koryto
koryto 21.09.2020, 15:38
Chyba 12 po ostatniej sesji :D A mandaty niech składają szewczykowcy skoro przestał im pasować a na jego nazwisku weszli do rady. Chyba, że jego nazwisko było potrzebne tylko po to żeby mieć mandat i dietkę.
pawlow
pawlow 21.09.2020, 23:22
A ty koryto ze swoim nie wejdziesz :D
Karl
Karl 20.09.2020, 19:55
To aż burmistrz musiał się fatygować? Ewidentnie nie ma co robić. Zresztą widać, co w mieście się (nie)dzieje.
pol
pol 21.09.2020, 17:22
Jak niedziela albo w tygodniu po godzinach pracy to co w tym zlego.. plus ze interesuje sie miastem nawet po pracy. Nie widze wsplnego punktu. Nie wiem czy na takie akcje infomracyjne potrzebne jest jakies zezwolenie czy traktowane jest to jak rozdawanie ulotek. Wg mnie na jedno i drugie szkoda papieru. Kto che bedzie teczowy kto nie bedzie katolikiem a kto nie to ateista proste - nikt nikomu niczego nie zabrania. Katolik tez nie moze zostac gejem czy less bo to wbrew zasadom. Podobnie teczowiec nie moze byc typowym czlowiekiem bo idea jest to by sie wyrozniac z tlumu.
So
So 20.09.2020, 19:01
A to u nas już elgiebetów niema i muszą się fatygować z Warszawy??
Tak na przyszłość aktywistom z wawy polecam w niedziele takie akcje pod kościołem a nie na pustym rynku :) przynajmniej byłaby ciekawa konfrontacja "prawdziwych" katolików z lewacką ideologią(po akcji z margotem nie spodziewam się zbyt merytorycznej wypowiedzi ze strony aktywistów).
Daro
Daro 20.09.2020, 18:51
A co on ma do gadania że sobie nie życzy ?! Wolność jest a nie komuna panie szewczyk!
oso
oso 20.09.2020, 22:20
Ale pan szewczyk nie ma już czym zaistnieć, więc próbuje w ten sposób przypodobać się pisowi i księżom

Pozostałe