Stanisław Minorczyk nie żyje

  • 20.09.2020, 21:12 (aktualizacja 21.09.2020, 15:17)
  • Tomasz Ratuszniak
Stanisław Minorczyk nie żyje
O śmierci wieloletniego trenera dębickich pięściarzy, ojca ich sukcesów i założyciela UKS Morsy Dębica, poinformował Zenon Trojan, prezes tego klubu.

Stanisław Minorczyk przygodę z boksem rozpoczął w Mielcu w 1951 roku, gdzie trenował przez sześć lat. Służbę wojskową odbył w Klubie Gwardia Warszawa. Od 1959 do 1968 roku był zawodnikiem Klubu Sportowego Wisłoka.  Po zakończeniu kariery bokserskiej rozpoczął pracę w Stomilu. Od 1970 roku został trenerem sekcji bokserskiej w Wisłoka Morsy Dębica. Zawodników trenował przez 22 lata, od 1981 roku w Igloopolu Dębica, który przejął sekcję bokserską od Wisłoki. Od 1992 roku rozpoczął pracę trenerską w Uczniowskim Klubie Sportowym Morsy, gdzie wychował kilkunastu młodzieżowych Mistrzów Polski. W lutym 2011 roku przeszedł na emeryturę. Jego obowiązki trenerskie w UKS Morsy przejął Sławomir Łukasik. (źrodło: Debica.pl)

Stanisław Minorczyk, jak informuje Zenon Trojan, zmarł dziś w godzinach wieczornych. O dacie jego pogrzebu poinformujemy.

Przeczytaj również: Nie żyje były prezes Igloopolu

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe