Tama rozkopana, końca prac nie widać - zdjęcia

  • 21.09.2020, 15:24
  • Tomasz Ratuszniak
Tama rozkopana, końca prac nie widać - zdjęcia
Prace przy przebudowie przepławki dla ryb i budowie kamiennej rampy mają zakończyć się jesienią. Tymczasem na tamie wciąż pracuje ciężki sprzęt.

Prace, które kosztować mają 1 628 885 zł prowadzi Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w ramach projektu Wisłoka bez barier.

- W km 56+180 rzeki Wisłoki w Dębicy zlokalizowane jest ujęcie wody dla potrzeb zakładu przemysłowego Firma Oponiarska S.A. Poziom wody na ujęciu stabilizuje podwójny stopień wodny zlokalizowany poniżej ujęcia. (...) Ze względu na znaczącą różnicę poziomów górnej i dolnej wody na prawym brzegu wybudowano prawie czterdziestometrową przepławkę dla ryb składającą się z 6 komór. Różnica poziomów między komorami wynosi ok. 20 cm, a szerokość otworów przesmykowych 60 cm. Przepławka przestała działać, gdy ze względu na erozję poniżej stopni wykonano próg ze ścianki szczelnej typu Larsen, który odciął dostęp do przepławki rybom i innym organizmom. Doprowadziło to do przerwania korytarza migracyjnego na tym odcinku Wisłoki - czytamy na stronie projektu.

Inwestycja obejmuje przebudowę istniejącej przepławki oraz dobudowanie do niej przy prawym brzegu, poniżej istniejącego drugiego stopnia, rampy kamiennej.

Przeczytaj również: Sprawdź gdzie w tym tygodniu nie będzie prądu

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe