Na Słonecznej powstaną parkingi, a w wieży ciśnień świetlica

  • 21.09.2020, 17:16 (aktualizacja 25.09.2020, 13:27)
  • Tomasz Ratuszniak
Na Słonecznej powstaną parkingi, a w wieży ciśnień świetlica fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Burmistrz Mariusz Szewczyk podpisał dziś akt notarialny, w ramach którego miasto nabyło od Polskich Kolei Państwowych prawo użytkowania wieczystego działek położonych przy ul. Słonecznej. To właśnie na nich powstanie parking w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

– Cieszę się, że wielomiesięczne wysiłki dotyczące przejęcia nieruchomości od PKP zakończyły się sukcesem. Dzięki temu stworzymy nowoczesny parking w centrum miasta, który będzie służył zarówno mieszkańcom Dębicy, jak również wszystkim podróżnym. Pozwoli to także na zmianę estetyki i zagospodarowania terenów wzdłuż ulicy Słonecznej – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Na działkach przekazanych przez PKP powstaną:

  • parking dla samochodów osobowych,
  • parking dla rowerzystów,
  • czterostanowiskowy dworzec dla autobusów dalekobieżnych,
  • miejsce spotkań podróżnych,
  • świetlica dla podróżnych w obecnej wieży ciśnień.

W kolejnych etapach zagospodarowania działek miasto planuje sukcesywne poszerzanie parkingów.

Przeczytaj również: Tama rozkopana, końca prac nie widać - zdjęcia

 

 

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dębiczanin
Dębiczanin 22.09.2020, 13:59
Ludzie ocknijcie się o te tereny zabiegano od lat. Umownie ulica Słoneczna ale dzięki temu pomoże w rozwoje kolei aglomeracyjnej a to istotne dla studentów osób pracujących poza Dębica itd. Przecież te tereny bedą zaraz przy dworcu. Do dyspozycji wszystkich. To czy po wysiadce z pociągu pójdziesz bezpiecznie w prawo czy w lewo do wyjścia nie ma znaczenia. Ważne jest że będzie odpowiednia infrastruktura - bezpieczne parkingi, poczekalne itd. Jak ważna jest odpowiednia komunikacja i jaka daje szanse widzimy na co dzień. Tylko my musimy marudzić i wszystko kontestować bo taj jest łatwiej. Ja sie bardzo cieszę i mam nadzieję, że szybko i właściwie wykorzystamy szanse jaką dają te tereny!!!!!!!!!!!!
Anna
Anna 22.09.2020, 12:16
Widziałam w Austrii jak mieszkańcy wystawiali niepotrzebne rzeczy i odpady na pobocza. Czy my koniecznie musimy odwozić i stać w kolejkach ????????
org.pl
org.pl 22.09.2020, 10:39
Takiego wybraliście Burmistrza tak macie do kogo pretensje???
dębiczanka
dębiczanka 22.09.2020, 09:31
A ta paskudna fontanna na rynku! Nie jest ozdobą !
hey
hey 22.09.2020, 05:42
Teraz jest bezplatny tylko patrzyc jak ustawia kolejne parkomaty nic nie robiac.
???
??? 21.09.2020, 18:43
A skąd na to pan burmistrz weźmie pieniądze? W kasie miasta pustki, oszczędza się na szkołach, a tu takie plany!!!
belfer
belfer 21.09.2020, 20:41
Z kasy oszczedzonej na oswiacie. Niech sobie to oswiata zapamieta na wybory.
KSW
KSW 21.09.2020, 18:11
No tak dla Szewczyka od zawsze centrum miasta to Sloneczna i Igloopol. Pod katem drog sportu i wszystkiego.
Zator
Zator 22.09.2020, 06:59
Sportu? Przecież tam się nic nie dzieje pod względem inwestycji w sport. Dobrze że trawa jest to dzieci mogą biegać. Basen olimpijski niedługo pójdzie do zaorania, trybuny na Igloopolu grożą zawaleniem, stara hala sportowa, co nawet nie można nic oglądnąć bo słupy stoją przed widownią. To już na Wisłoce jest zdecydowanie lepiej. Teraz jeszcze park zrobią i będzie fajny teren.
sportowiec
sportowiec 23.09.2020, 09:47
Basen do zaorania? człowieku mamy jeden z niewielu basenów olimpijskich w Polsce, ludzie z niego korzystają, odbywają się zawody rangi ogólnopolskiej, czy Ty wiesz o czym mówisz w ogóle?
olo
olo 22.09.2020, 10:34
Dlaczego basen olimpijski pójdzie do zaorania ?
też kibic
też kibic 21.09.2020, 21:06
eeee tam, a kto Wisłoce obiecał trybune ??? czyżby nie Pan Przewodniczący???
1908
1908 22.09.2020, 11:22
Tak i przynajmniej ciągle tego pilnuje i podsuwa tym a ratusza źródła finansowania. A oni zawsze mają wymówkę by nie robić.
tak
tak 22.09.2020, 12:29
Co pilnuje? To może go na łańcuchu tam uwiązać? Nic nie robi, dużo gada i jest kompletnie nieskuteczny. Tak jak cały PIS. Robi was wszystkich w konia.
So
So 21.09.2020, 19:27
Bez przesady, poza lodowiskiem i basenami infrastruktura sportowa na igloopolu jest w tak samo TRAGICZNYM stanie jak na parkowej. a jaka to różnica w tym przypadku czy parking powstanie po tej czy po tej stronie torów ??
Skoro temat przydworcowy od strony północnej mamy załatwiony to panie burmistrzu( i RM) czas na zagospodarowanie terenów dworca autobusowego.
A tak poza tematem Burmistrz w SRMD na lata 2017-22 napisał że do końca 2020r Dębica przekroczy 50tyś mieszkańców i poszerzy granice - no to polecam się pośpieszyć bo tu rok się kończy a tu nawet słowa w tym temacie nie poruszono, nawet stworzenie "sypialni gminy" wam średnio wychodzi
well
well 23.09.2020, 14:23
lodowiska od prawie dwoch lata\ nie ma!!!!!

Pozostałe