Kierowców czekają bardzo duże utrudnienia w ruchu

  • 22.09.2020, 16:36 (aktualizacja 22.09.2020, 16:47)
  • Janusz Grajcar
Kierowców czekają bardzo duże utrudnienia w ruchu
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują rewitalizację trasy Mielec-Dębica. Od 2 września prowadzone są prace budowlane na odcinku linii kolejowej 25 Kochanówka Pustków – Dębica.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem, roboty budowlane będą prowadzone do czerwca 2021 roku. Prace obejmują wymianę torów na 8,5-kilometrowym odcinku Kochanówka Pustków – Dębica Osobowa. Perony w Kochanówce i Pustyni będą przebudowane i dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się.  

PLK zwiększają bezpieczeństwo na skrzyżowaniach dróg z torami. Kierowcy płynniej i bezpieczniej pokonają tory na ośmiu przejazdach kolejowo–drogowych w miejscowościach Brzeźnica i Pustynia. Prace na przejeździe przy ul. Kolejowej w Brzeźnicy będą realizowane w dniach 28 września – 19 października 2020.

Łączyć się to będzie z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu, gdyż jest to główny wjazd i wyjazd z Pustkowa Osiedla. Kierowcy dojeżdżający do tej miejscowości przez przejazd w Brzeźnicy, będą musieli wybrać drogę w kierunku Krownic lub też jechać od strony Paszczyny bądź Lubziny.

Z objazdów korzystać będą musieli także pracownicy wielu zakładów m.in. Lergu, Kronospanu, Ravi i Galicji. A także uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu i osoby korzystające z obiektów sportowych m.in. basenu. 

Inwestycja zapewni wznowienie przewozów pasażerskich oraz zwiększenie dostępności i możliwości podróży koleją na Podkarpaciu, a także podróży dalekobieżnych, m.in. na Lubelszczyznę. Przedsięwzięcie oznacza również sprawniejsze przewozy towarów.  

Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew - Mielec - Dębica wpisana jest w Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 296 717 022,32 PLN, kwota dofinansowania unijnego – 209 063 173,35 PLN.

Czytaj też: Na tych liniach zmieniają się rozkłady jazdy

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
borowik
borowik 01.10.2020, 07:48
Pociągi jeździły podobno tak wolno że można było wysiąść, grzybów nazbierać i wsiąść do tego samego pociągu
Jowita
Jowita 22.09.2020, 18:53
Pociągi już jeżdziły tylko nie było chętnych nawet na jeden wagon. Czy tak będzie i teraz ? Tylko czemu tak drogo ?

Pozostałe