Weldon Kids Academy ma już dziesięć lat

  • 24.09.2020, 08:10 (aktualizacja 25.09.2020, 08:47)
  • Janusz Grajcar
Weldon Kids Academy ma już dziesięć lat
24 września 2010 roku oficjalnie otwarte zostało przedszkole Weldon Kids Academy. Jego pierwsi wychowankowie pewnie teraz kończą już szkołę podstawową. A my przypominamy uroczyste chwile sprzed dziesięciu lat. Może znajdziecie się na tamtych zdjęciach.

Tak relacjonowaliśmy w Obserwatorze Lokalnym start Weldon Kids Academy:

Pani Natalia posłała swojego 2,5-letniego syna do Weldon Kids Academy. Nie spodziewała się, że Kamil w tym wieku będzie przyswajał angielskie słówka. W niepublicznym przedszkolu, które oficjalnie otwarto w Dębicy 24 września, zajęcia językowe to nie jedyna atrakcja czekająca na dzieci.

– Moja starsza córka, która chodzi do innego przedszkola, po dniu tutaj spędzonym pytała, dlaczego nie może zostać w Weldonie – mówi.

Jej mąż jest pracownikiem firmy Weldon, dlatego Kamil miał pierwszeństwo w przyjęciu do WKA. Wśród 125 dzieci w wieku 2,5-5 lat, które zostały przyjęte, zdecydowaną większość stanowią jednak te z firmą w żaden sposób niezwiązane.

W ramach współpracy między przedsiębiorstwami do przedszkola na ul. Ratuszową chodzą też dzieci pracowników Darco, Lerg i Tikurilla. W kolejce do akademii dla najmłodszych oczekuje ciągle ponad 40 kilkulatków.

WKA powstało jako przedszkole przyzakładowe, dzięki dotacji unijnej. Spółka Weldon pozyskała na jego budowę, wyposażenie i zatrudnienie nauczycieli ponad 3,5 miliona złotych. Zajęcia będą bezpłatne przez dwa lata. Później dofinansowywanie zapowiada miasto.

– Myślę, że rodziców będzie dzięki temu dofinansowaniu na niego stać – stwierdza pani Natalia.

A na najmłodszych czekają tu nie tylko spotkania z lektorem języka angielskiego. Poznają także podstawy języka francuskiego. Próbkę tego, jak szybko potrafią się uczyć, cztero i pięciolatkowie dali już podczas uroczystego otwarcia WKA. Na scenie recytowali i śpiewali zaproszonym gościom w obu językach.

Dzieci uczestniczyć będą także w zajęciach tanecznych, teatralnych, plastycznych oraz z rytmiki. Czeka na nich bogato wyposażony plac zabaw. Rodzice mogą skorzystać z porad pedagoga, logopedy i pediatry.

Przedszkole jest czynne codziennie, także w trakcie ferii i wakacji, w godzinach 6-20. Na ul. Ratuszową jego wychowanków dowożą nie tylko rodzice, ale także bus. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mieszkają w Dębicy, a nawet w mieście nie pracują.

Wielu pracowników firmy Weldon zdecydowało się posłać swoje dzieci do innych przedszkoli. Pani Natalia nie wyobraża sobie jednak, żeby jej syn chodził gdzie indziej.

– Nawet, gdyby mój mąż nie pracował w Weldonie i tak chciałabym, żeby Kamil był właśnie tutaj – mówi.

Dyrektorem Weldon Kids Academy została Agata Żmuda, która wcześniej kierowała pracą Miejskiego Przedszkola nr 5.

Czytaj też: Tym razem o przystanek zadbali uczniowie

Janusz Grajcar

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe