Stal, która była narzędziem, stała się tworzywem - zdjęcia

  • 24.09.2020, 08:24
  • Tomasz Ratuszniak
Stal, która była narzędziem, stała się tworzywem - zdjęcia
Rzeźby Józefa Murzyna oglądać można w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Dawno u nas takiej wystawy nie było - podkreśla Magdalena Daniek z galerii.

I rzeczywiście, bo choć rzeźbę można było tam oglądać nawet podczas ostatniej wystawy, kiedy przy Akademickiej 8 wystawiała Anna Pazdalska, to jej prace bardzo różniły się od tego co tworzy Józef Murzyn.

Jeszcze nie tak dawno dziekan, a obecnie prowadzący Pracownię Rzeźby na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie tworzy bowiem w żelazie i stali.

- Po wielu latach rzeźbienia w drewnie, studiowania jego struktury, potencjału wyrazowego i estetycznego zwróciłem uwagę na inną, równie silnie związaną z ludzką egzystencją, kulturą i cywilizacją materię jaką jest żelazo, stal. To paradoksalne, ale materia, która dotąd służyła mi w różnorodnej formie jako narzędzie kształtowania i obróbki drewna, sama stała się tworzywem - tłumaczy Józef Murzyn.

Wystawa czynna będzie do 10 października. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00, a w sobotę od 10:00 do 14:00.

Przeczytaj również: Tym razem czytać będą Balladynę

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe