Jedyna na Podkarpaciu nominowana za opiekę nad zabytkami

  • 25.09.2020, 13:23 (aktualizacja 25.09.2020, 13:49)
  • Janusz Grajcar
Jedyna na Podkarpaciu nominowana za opiekę nad zabytkami
Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu informuje, że gmina Żyraków znalazła się w gronie nominowanych za program opieki nad zabytkami.

Będzie jednym z kandydatów do nagrody w konkursie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków "Samorząd dla dziedzictwa".

Nagrody otrzymają te samorządy, które wzorowo wywiązują się z obowiązku opracowywania i wdrażania gminnych programów opieki nad zabytkami.

- Trzymamy kciuki, by podkarpacka gmina Żyraków znalazła się w ścisłym finale, ale już dziś gratulujemy nominacji - czytamy na profilu FB Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Na zdjęciu prezentujemy dworek w Żyrakowie, którego remont zakończył się we wrześniu 2018 roku. Od tego czasu przez 5 lat muszą się w nim znajdować instytucje kultury. Takie były bowiem warunki umowy, dzięki której gmina otrzymała unijne dofinansowanie na modernizację.

Prace przy nim wykonane kosztowały 1,4 mln zł. W jego części znajdują się pomieszczenia wystawiennicze, gdzie swoje zbiory prezentuje Muzeum Regionalne w Dębicy, kolejną część zagospodarowało na swoje potrzeby Centrum Kultury i Promocji.

O tym, w jaki sposób wykorzystuje się dworki w gminie Żyraków czytaj też w artykule: Na szkolenie do dworku

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Korzeniowianka
Korzeniowianka 25.09.2020, 18:08
Wszystko pięknie a co z Korzeniowem Straszecinem? Korzeniów prawie się wali Straszecin już dawno stracił swój szczególny charakter który stworzył sp. E. Brzostowski Jeśli chwalimy to też nspominajmy że nie wszystko złoto co się świeci

Pozostałe