Elektryfikacji całej linii PKP nie ma na razie w planach

  • 25.09.2020, 14:07 (aktualizacja 25.09.2020, 14:33)
  • Janusz Grajcar
Elektryfikacji całej linii PKP nie ma na razie w planach
Na linii kolejowej nr 25 w Dębicy trwają prace przy przebudowie trakcji elektrycznej. Są one jednym z elementów inwestycji prowadzonej na trasie Dębica - Mielec.

Dla tych, którzy mieli nadzieję, że w ten sposób rozpoczyna się elektryfikacja całego tego odcinka, nie mamy dobrych wiadomości.

- W ramach prowadzonych prac pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew - Mielec - Dębica” nie planuje się elektryfikacji odcinka Dębica – Mielec. Inwestycja obejmuje przebudowę istniejącej sieci trakcyjnej między stacjami Dębica Osobowa i Dębica Towarowa oraz w stacji Dębica Towarowa - informuje Katarzyna Głowacka z Zespołu Prasowego PKP PLK.

Odcinek Dębica - Mielec jest częścią trasy Łódź Kaliska - Dębica. Linia nie jest zelektryfikowana na odcinkach: Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna i Chmielów – Dębica Towarowa. W grudniu 2017 r. samorząd województwa łódzkiego podpisał umowę na projekt elektryfikacji linii między Tomaszowem Mazowieckim a Opocznem.

W sierpniu tego roku marszałkowie województw łódzkiego i świętokrzyskiego uzgodnili, że złożą wspólny wniosek do programu Kolej Plus, by pozyskać dofinansowanie na modernizację i elektryfikację linii. Po jej wykonaniu trakcji nie będzie tylko u nas.

Co ciekawe podczas konferencji prasowej 8 maja 2019 roku, na której europoseł Tomasz Poręba zapewniał, że za 2,5 roku pojedziemy pociągiem do Mielca, a podróż będzie trwała 20 minut, głos zabrał też wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy Mateusz Kutrzeba.

Nawiązując do kosztów modernizacji, które wynoszą 250 mln zł, wspomniał, że w tej kwocie jest remont torowiska, naprawa nasypów, a także elektryfikacja linii. Więcej czytaj TUTAJ.

Czytaj też: Kierowców czekają bardzo duże utrudnienia w ruchu

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe