Aleksander Mazur w gronie 24 laureatów Matury na 100 procent

  • 25.09.2020, 18:05 (aktualizacja 25.09.2020, 21:25)
  • Janusz Grajcar
Aleksander Mazur w gronie 24 laureatów Matury na 100 procent Kadr z relacji z Gali VII edycji Ogólnopolskiego Projektu "Matura na 100 procent".
Absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy Aleksander Mazur został laureatem Ogólnopolskiego Projektu Matura na 100 procent. To było raczej pewne, bo przypomnijmy, że mieszkaniec Dębicy jest najlepszym tegorocznym maturzystą w Polsce. Wyniki zostały ogłoszone podczas Gali, która odbyła się w piątek 25 września w Katowicach, młodzież brała w niej udział on-line.

Na maturze osiągnął 100-procentowy wynik z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz z języka angielskiego na podstawowym. Z rozszerzonego angielskiego miał 97 procent, a z języka polskiego 90 procent.

Od października rozpoczyna studia na kierunku Informatyka i Systemy Inteligentne na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dostał się tam z najwyższym możliwym wynikiem. Żeby w ogóle myśleć o dostaniu się na ten kierunek musiał przekroczyć 972 punkty, a miał ich 1000. Na jedno miejsce było 13,6 podań.

Wśród swoich pasji wymienia sport, zwłaszcza piłkę nożną. Jego idolami są Cristiano Ronaldo i Leo Messi, których ceni za niezwykły profesjonalizm. Lubi podróżować, a zimą stara się to połączyć z jazdą na nartach. Kiedy odpoczywa od nauki gra w gry komputerowe i planszowe.

- Moim ulubionym przedmiotem w szkole była matematyka - przyznaje.

Dodaje, że miło będzie wspominał lekcje w liceum z panią Bożeną Morawczyńską, a w gimnazjum z panią Lucyną Ligęzką. Podkreśla, że w nauce zawsze wspierała go rodzina, za co jest jej bardzo wdzięczny.

W gronie finalistów byli również Ireneusz Cacała, absolwent I LO w Dębicy, i Kinga Dębska z II LO w Dębicy. Do najlepszej dwudziestki czwórki jednak się nie dostali.

Projekt już po raz siódmy organizowała Krakowska Fundacja Zawsze Warto, a jej partnerem merytorycznym jest Centralna Komisja Egzaminacyjna. 

- Wydaje nam się, że całkiem nieźle udaje nam się wyławiać tych najlepszych. 30 procent laureatów jest z największych ośrodków, takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław, Katowice, Łódź czy Gdańsk, ale 70 procent jest rozrzuconych po edukacyjnej mapie kraju. I to dla nas jest wielka radość i potwierdzenie sensu tego wyławiania diamentów w Polsce - mówił podczas gali Marek Wasiak, prezes fundacji, która realizuje projekt Matura na 100 procent.

Laureaci projektu mogą liczyć na stypendia.

Czytaj też: Nasza profesor pracowała nad lekiem na COVID-19
 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:))
:)) 27.09.2020, 15:07
No i co mnie interesuje jakiś random?

Pozostałe