Poligon strażacki gotowy do ćwiczeń. Akademia zaprasza

  • 27.09.2020, 19:29 (aktualizacja 27.09.2020, 19:47)
  • Janusz Grajcar
Poligon strażacki gotowy do ćwiczeń. Akademia zaprasza
Choć jeszcze w niedzielne przedpołudnie padał deszcz, to impreza w Brzeźnicy ani przez chwilę nie była zagrożona. Po pierwsze, jak można było przeczytać na fejsbuku, strażacy deszczu się nie boją, po drugie organizatorzy mają widać znajomości u góry, bo po południu wyszło słońce i zrobiło się cieplej.

Dlatego już po przecięciu wstęgi i oficjalnym otwarciu obiektu gości przybywało z minuty na minutę. Dzieci, które tego dnia były głównymi bohaterami - wszak poligon przygotowany został przez Akademię Małego Strażaka - najpierw bawiły się z Lady Famą a później z Kinderem Sidem.

Te, których taka zabawa nie interesowała, mogły w tym czasie wypróbować tor przeszkód. Przejść po równoważni, wspiąć się na ściankę, zjechać po rurze czy spróbować swych sił na drabinkach. Pierwsze próby może nie zawsze były udane, ale z każdą kolejną nabierały wprawy.

Te, które sprawdziły się w próbie terenowej, rodzice mogli zapisać do Akademii Małego Strażaka. Bezpłatne zajęcia, które prowadzone będą m.in. przez szefową akademii Agnieszkę Żurek, dzięki której powstał poligon, rozpoczną się już w tym tygodniu.

Atrakcji tego dnia było jednak znacznie więcej. Zainteresowani mogli wejść do radiowozu policyjnego, wozu strażackiego czy karetki pogotowia. Na wszystkich czekały dmuchańce, wata cukrowa, kiełbaski z grilla i ciasteczka przygotowane przez panie z KGW w Brzeźnicy.

A poniżej prezentujemy zdjęcia z dzisiejszej imprezy, która w momencie kiedy piszę ten tekst jeszcze trwa, bo organizatorzy jej zakończenie przewidzieli na godz. 21:00.

Czytaj także: Pasażerów na przystanku nie zostawią

 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
???
??? 28.09.2020, 20:12
A na MKS-y dalej ni ma?
aa
aa 27.09.2020, 20:56
wirus szaleje a w powiecie impreza za imprezą , brak jakiegokolwiek dystansu , maseczek , rozwagi - czysta wylęgarnia wirusa - gratuluje wszystkim jakiejkolwiek odpowiedzialności
Bb
Bb 28.09.2020, 07:33
O następny COVIDiota

Pozostałe