Koronawirus: czworo zakażonych w urzędzie gminy

  • 29.09.2020, 09:16 (aktualizacja 01.10.2020, 09:14)
  • Janusz Grajcar
Koronawirus: czworo zakażonych w urzędzie gminy Testy dla pracowników UG w Czarnej przeprowadzone zostały w poniedziałek.
Cztery osoby pracujące w Urzędzie Gminy w Czarnej mają pozytywny wynik testu na koronawirusa.

- To się narobiło. Jakbym nie wysyłał na testy, byłby spokój - mówi wójt Józef Chudy.

Po tym jak w kierowanym przez niego urzędzie pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa, wójt zdecydował, że badaniu muszą się poddać wszyscy pracownicy. W sumie wykonanych zostało więc 50 testów.

Okazało się, że u kolejnych trzech urzędników dały one wynik pozytywny. Jeden z nich, jak podkreśla Józef Chudy, został wezwany na badania z urlopu, na którym przebywał od ośmiu dni, nie miał więc ostatnio kontaktu z innymi pracownikami.

Na kwarantannę zostały skierowane cztery osoby. Dwie z nich przeszły już badania i mają wynik negatywny, dwie natomiast są jeszcze niebadane.

Urząd gminy jest zamknięty dla petentów do piątku 2 października. Można się z nim kontaktować tylko telefonicznie lub mailowo. W sprawach związanych ze sporządzeniem aktu zgonu należy się kontaktować z kierownikiem USC pod nr. tel. 664 213 489.

- W piątek powtórzymy badania i zadecydujemy, co robimy dalej - stwierdza Józef Chudy, który podobnie jak jego zastępca Daniel Niedziocha ma wynik negatywny.

Dziś, czyli 29 września, nieczynny jest też basen w Czarnej.

Czyta też: Koronawirus: zakażony policjant, sześciu na kwarantannie

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zenek M
Zenek M 30.09.2020, 07:59
Pan Wójt się boi że jak go nikt nie zdjął ze stołka przez 27 lat to teraz zdejmie go Covid, dlatego będzie teraz każdego badał.
Gandalf
Gandalf 29.09.2020, 18:58
"Byłby spokój" ? Nie rozumiem Pana Wójta.
MieszkaniecGminy
MieszkaniecGminy 29.09.2020, 10:59
Teraz przynajmniej koronowirus będzie wytłumaczeniem dziadostwa w tej gminie.
Janusz
Janusz 29.09.2020, 19:28
komentarz anonimowy jest bezwartosciowy szanowny mieszkancu gminy

Pozostałe