Kilkunastu zakażonych policjantów, kolejni są badani!

  • 30.09.2020, 08:00 (aktualizacja 30.09.2020, 09:18)
  • Grzegorz Król
Kilkunastu zakażonych policjantów, kolejni są badani!
Według różnych informacji od 15 do 19 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy ma potwierdzonego koronawirusa. Asp. szt. Jacek Bator, rzecznik dębickiej policji mówi o "kilkunastu" przypadkach.

Koronawirus w ubiegłym tygodniu potwierdzony został u jednego z policjantów. W związku z tym sześciu kolejnych trafiło na kwarantannę. W tym tygodniu zakażeń przybyło i wiele wskazuje na to, że na tym nie koniec.

- Mogę potwierdzić, że chodzi o kilkanaście osób - mówi asp. szt. Jacek Bator.

Dodaje, że dębicka drogówka wspierana jest przez koleżanki i kolegów z komend w Rzeszowie, Mielcu i Jaśle, a działania na drogach powiatu dębickiego prowadzone są tak, jak do tej pory.

Zastępca komendanta powiatowego policji w Dębicy ml. insp. Robert Żurek mówi, że problem jest duży. Zwłaszcza, że krąg osób które mogły się zarazić szybko się powiększa. Dodaje, że chodzi nie tylko o policjantów z innych wydziałów, którzy mają kontakt z tymi z drogówki, ale też o najbliższych zakażonych funkcjonariuszy.

- Trwają badania kolejnych policjantów - mówi mł. insp. Robert Żurek.

Czytaj także: Koronawirus: 5 nowych zakażeń, zmarła kolejna osoba

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nieudaczniki
Nieudaczniki 30.09.2020, 18:25
A tak podobno w maskach chodzili i ludzi pilnowali zeby przestrzegali a sami zarazeni ....
Zenek
Zenek 30.09.2020, 17:48
Wychodzą te ich trzeźwe poranki... Policjanci współczuje wam ale nie z powodu choroby ale mądrości waszych szefów!!
Covid
Covid 30.09.2020, 11:48
Zaniedbania?
Maja
Maja 30.09.2020, 17:41
Powiem więcej.... Niedopełnienie i przekroczenie... Po pierwsze nikt nie zapewnił środków ochrony w KPP a po drugie były robione trzeźwe popołudnia urządzeniami bez ustników a polecenie KGP o ich wstrzymaniu jest nadal aktualne.
Covid
Covid 30.09.2020, 21:14
Więc zostaje powiadomić Prokuraturę o niedopełnieniu obowiązków.

Pozostałe