Koronawirus: powiat dębicki w strefie żółtej?

  • 30.09.2020, 11:42 (aktualizacja 30.09.2020, 12:29)
  • Ryszard Pajura
Koronawirus: powiat dębicki w strefie żółtej? Obraz Tumisu z Pixabay
Jutro ogłoszona zostanie nowa lista powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Czy znajdzie się na niej powiat dębicki?

Lista powstaje na podstawie wzrostu zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym czasie więcej niż 12 na 10 tysięcy mieszkańców powiat trafia do strefy czerwonej, gdzie obostrzenia są największe. Jeśli tych zakażeń jest pomiędzy 6 a 12 na 10 tys. mieszkańców powiat trafia do strefy żółtej.

W powiecie dębickim według danych na koniec 2019 roku mieszka 135 299 osób. 

W ostatnich 14 dniach zanotowaliśmy 106 zakażeń:

17 września - 4
18 września - 7
19 września - 5
20 września - 5
21 września - 6
22 września - 1
23 września - 10
24 września - 7
25 września - 12
26 września - 14
27 września - 5
28 września - 15
29 września - 5
30 września - 10

Oznacza to, że wskaźnik zachorowań na 10 tysięcy mieszkańców dla powiatu dębickiego wynosi 7,83. To kwalifikuje nas do strefy żółtej.

Nie oznacza to jednak, że od razu znajdziemy się na tej liście. Według informacji uzyskanych w dębickim Sanepidzie, decydują o tym także inne wskaźniki, a ostateczną decyzję za każdym razem podejmuje Główny Inspektor Sanitarny. Jaka ona będzie w odniesieniu do naszego powiatu, okaże się jutro.

Według ostatnich zapowiedzi rządu obostrzenia w niej będą większe niż dotychczas. W strefie żółtej wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa także na wolnym powietrzu. 

W weselu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 75 osób.

Ponadto w strefie żółtej obowiązuje limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku wydarzeń takich jak: targi, wystawy, konferencje. W siłowniach obowiązuje limit jednej osoby na 7 m kw. W kinach może być zajętych maksymalnie 25 proc. miejsc.

Jak co tydzień wykaz stref zostanie uaktualniony w czwartek, zaś obostrzenia w nich obowiązywać będą od soboty.

.

Kilkunastu zakażonych policjantów

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
CoCo
CoCo 03.10.2020, 06:47
Szumowski w jeden dzień wyzdrowial a wy ludzie tępi jesteście masakra C
Ueue
Ueue 01.10.2020, 16:10
I ta reklama na stronie, na sztywność p...
Porazka!
Dziękuję za uwagę
Dziękuję za uwagę 01.10.2020, 13:43
Jak się topić to na głębokiej wodzie ! Zorganizujcie przewielebni p. Burmistrzu oraz władze wyższego szczebla w każdy weekend coś jak Oktoberfest w każdej gminie i popłyniemy szybko a nawet bardzo.
prawda
prawda 01.10.2020, 06:50
Dziecko znajomego miało uszkodzoną na rowerze nogę, lekarz przyjął go pod warunkiem wpisania w kartę Covid-19 na co się zgodził. Ilości chorych są "naciągane".
Jarek
Jarek 01.10.2020, 12:29
Bzdura. Takie historie to się wymyśla w kiblu w trakcie biegunki.
Kazek
Kazek 01.10.2020, 12:28
Nie pisz bzdur jak nie wiesz.... Naciągali NFZ wpisując, że może mieć a nie że ma..... I takich osób nigdzie się nie podawało a NFZ płacił ekstra....
Jarek
Jarek 01.10.2020, 15:44
Powtarzam takie historie wymyśla się podczas biegunki albo masywnego zatwardzenia i nic tu do dodania
prawda
prawda 02.10.2020, 17:25
Potwierdzam ponownie
Anty COVID-19
Anty COVID-19 30.09.2020, 20:19
Jaki COVID-19? Ludzie obudźcie się!!!
Adi
Adi 01.10.2020, 07:54
Jak kogoś chce Pan Bóg pokarać to mu rozum odbiera!!! Ogarnij się człowieku bo przez tak myślących umrze wielu ludzi!!!!!
Xy
Xy 30.09.2020, 19:56
Zarażonych a nie chorych , to duza różnica... nie siejcie paniki
Majka
Majka 01.10.2020, 12:29
A jaka jest różnica między chorym a zarażonym..... Rozmawiałem z dziesiątkami zakażonych i każdy jakieś tam objawy miał.
on
on 01.10.2020, 20:52
Aleś głupi !!!
marian koniuszko
marian koniuszko 30.09.2020, 19:11
kocham debica24.eu i nie jestem kominem
Bartłomiej Kulikowski
Bartłomiej Kulikowski 30.09.2020, 18:41
żółta strefa a potem czerwona
wielkie obchody na tysiące osób w Zawadzie
potem wzrost zarażeń w policji, starostwie, urzędach gimn itd
przypadek? nie sądzę..
starosty, wójty, burmistrze, radni mówią co muszą, więc mówią że wszystko jest pod kontrolą - do jutra a jutro .. się zobaczy
kler milczy bo nie wie na czym się skupić, czy na Rydzyku, czy na pedofilii, czy na malwersacjach watykańskich więc kler udaje że go nie ma
indolencja obecnych władz nie ma odpowiednika w przeszłości
bogoojczyźniane zaśpiewy na fałszywo-patriotyczną nutę przebrzmiały i nikt się do chóru nie dołączy
toniemy ale orkiestra gra jak na Titanicu
kler i władze miejsca na tratwach wykupili sobie wcześniej
kos
kos 30.09.2020, 16:23
trzy przypadki w szkole specjalnej i cisza
Hddh
Hddh 01.10.2020, 16:11
Tylko trzy? Napisz 42 od razu. Niedoinformowany trolu
Xdz
Xdz 30.09.2020, 21:17
To pewne? Nikt nic nie wie.
kos
kos 01.10.2020, 07:32
no właśnie, czy to nie jest zastanawiające
tak, to pewne
Wkurzony
Wkurzony 30.09.2020, 15:05
Efekt imprez i braku rozsądku u naszych "władz". Kto pokryje straty?
123
123 30.09.2020, 17:38
Jutro pewnie dowala 18 policjantów bo dzisiaj ich w statystykach nie było... I gotowe.
Jarek
Jarek 30.09.2020, 15:01
Ludzie noszą maseczek , a jak zwrócisz uwagę padają inwektywy. W sklepach obsługa ma to gdzieś. Nie dziwny się więc. Niedługo będzie czerwona strefa.
Gy
Gy 30.09.2020, 19:06
Pracuję w sklepie i my jako sprzedawca nie możemy zwrócić uwagi klientowi że nie nosi maseczki.... odgórny nakaz. Patologia jak dla mnie.
mg
mg 01.10.2020, 12:39
Dokładnie na jakiej podstawie sprzedawca ma mnie upominać
.
. 01.10.2020, 17:10
Z tej racji że Ty przychodzisz do niego nie mając maski na twarzy i możesz nakichac na jego produkty.....
Ewa
Ewa 01.10.2020, 11:18
A kto ci daje prawo do zwracania uwagi komukolwiek
Patologia to ty w tej masce na ryju
Jarek
Jarek 01.10.2020, 16:13
Alkoholik w sklepie jak mu nie chcieli butelek na wymianę przyjąć podobnie mówił. Patologia,patologia...słyszałem.
Sumo
Sumo 01.10.2020, 15:18
Ja byłbym, za tym aby pałować takich bez masek co nie stosują się do zasad, dokładnie jak na Białorusi, jeśli jest zasada że nosimy maski wszyscy to bez wyjątku. I po co to szczekanie? Mi też niektóre zasady się nie pobadają ale jeśli są to należy je przestrzegać
on
on 01.10.2020, 20:58
Zwykły matoł i niedołuk jesteś.
Jarek
Jarek 01.10.2020, 17:55
Po co pałować . To brutalne. Metalowa przyłbica na łeb zamykana na kluczyk na 15 dni. Oczywiście zamykana przez policję. Klucz zostaje na komendzie w kasie pancernej. To wystarczy.
Walki
Walki 01.10.2020, 20:40
🤮
,
, 01.10.2020, 11:50
Trochę kultury paniusiu za 500+
Pl
Pl 30.09.2020, 12:15
A w szkołach to coś zmieni?

Pozostałe