Śnieżka eksportuje

  • 01.10.2020, 14:58
  • Źródło: Informacja prasowa Śnieżka SA
Śnieżka eksportuje
Śnieżka znalazła się w gronie 50 firm, które w ostatnich latach dynamicznie zwiększyły swoją sprzedaż na rynkach zagranicznych i jednocześnie osiągnęły lepsze wyniki finansowe. Najlepsze spółki pod tym względem wyróżnił dziennik „Rzeczpospolita”.

W zestawieniu zostały uwzględnione firmy, które w latach 2017-2019 nie tylko zwiększyły sprzedaż zagraniczną, ale również poprawiły swoje wyniki finansowe. Dodatkowo wyróżnione przedsiębiorstwa musiały uzyskać w ubiegłym roku poza Polską przychody nie niższe niż 50 mln zł, stanowiące minimum 20% ich łącznej sprzedaży. Przy tak określonych kryteriach Grupa Kapitałowa Śnieżka uplasowała się na 43. pozycji rankingu.
W 2019 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka wypracowała na zagranicznych rynkach, tj. na Węgrzech, Ukrainie, Białorusi oraz pozostałych, przychody ze sprzedaży w wysokości 236,6 mln zł, co stanowiło wzrost o 80,6% w porównaniu z poprzednim rokiem.
– To dla nas istotne wyróżnienie, ponieważ ubiegły rok rzeczywiście był dla nas czasem intensywnej ekspansji. Do naszej grupy dołączyła węgierska spółka Poli-Farbe, co znacząco pozytywnie przełożyło się na wyniki sprzedaży. Na rynkach zagranicznych działamy od wielu lat i zdążyliśmy już dobrze poznać ich specyfikę, co pozwala nam efektywnie zarządzać procesami biznesowymi – mówi Witold Waśko, wiceprezes zarządu FFiL Śnieżka SA.
W celu utworzenia zestawienia, redakcja dziennika „Rzeczpospolita” przeanalizowała sprawozdania finansowe 231 spółek oraz otrzymane od nich ankiety. Pod uwagę wzięto osiem wskaźników, za które przyznano punkty. Porównano m.in. wzrost eksportu r/r, wartość sprzedaży zagranicznej w 2019 roku, jej udział w przychodach ogółem, rentowność sprzedaży i inne wskaźniki rentowności.

Informacja i fot. Śnieżka SA

Źródło: Informacja prasowa Śnieżka SA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mi#
Mi# 01.10.2020, 15:21
Brawo!

Pozostałe