Wiatr przewracał drzewa i uszkodził dach na kościele

  • 05.10.2020, 09:18 (aktualizacja 05.10.2020, 10:36)
  • Grzegorz Król
Wiatr przewracał drzewa i uszkodził dach na kościele Fot. OSP w Siedliskach-Bogusz.
Dziesięć razy wyjeżdżali strażacy do interwencji w związku z porywistym wiatrem. Zaczęło się w sobotę w nocy, a ostatnia interwencja miała miejsce wczoraj, tuż po godz. 16.

Pierwszym zdarzeniem, do jakiego wyjechali strażacy było to z Grudnej Górnej, w sobotę 3 października. Zgłoszenie otrzymali o godz. 21:13. Wiatr przewrócił drzewo, które spadło na drogę. Mocno wiało całą noc, ale najgorzej było w dzień. W niedzielę 4 października zaczęło się od zdarzenia w Nagoszynie, o godz. 11:08. Jak w większości przypadków tego dnia, chodziło o leżące na jezdni drzewo. Potem posypały się kolejne zgłoszenia. Dwie minuty po tym z Nagoszyna strażacy wysłani zostali do Kamienicy Górnej.

- I znów zgłoszenie związane z powalonym na drogę drzewem - mówi bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

O godz. 11:30 dyżurny wysłał strażaków do Żdżar. Tam drzewo spadło na drewniany most. Osiem minut później znów Nagoszyn i znowu zablokowana droga. Drzewo przewracając się uszkodziło również kable. O godz. 12:02 strażacy wyjechali do Brzeźnicy, gdzie na kościele zabezpieczali blachę o powierzchni 2 metrów kwadratowych. Została naderwana oczywiście przez wiatr. Kolejne dwie interwencje ponownie dotyczyły Nagoszyna. Strażacy wyjeżdżali do tej miejscowości o godz. 13:10 i 14:29, drzewa zablokowały drogi, jedno uszkodziło kable telekomunikacyjne. O 14:52 zablokowana była droga w Gumniskach, a o 16:10 w Siedliskach Bogusz.

Czytaj także: Płonęło dzikie wysypisko w Bobrowej Woli

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Waldek
Waldek 07.10.2020, 08:17
Wytnijcie Leśnicy wszystkie drzewa ! Będzie premia bo z tego żyją Polskie Lasy Państwowe. Szabrować i niszczyć za 30 srebrników w potem zbierać żniwo ludzkiej tragedii

Pozostałe