Protest rolników w środę. Wraca Maria Zbyrowska

  • 05.10.2020, 12:37
  • Ryszard Pajura
Protest rolników w środę. Wraca Maria Zbyrowska Maria Zbyrowska i Tedeusz Szukała, byli posłowie Samoobrony z naszego powiatu; fot archiwum.
Uwaga! W środę od godziny 10 kierowcy mogą napotkać na utrudnienie na drodze Dębica - Mielec. Rolnicy z Podkarpacia będą protestowali przeciwko Piątce Kaczyńskiego, a jedną z koordynatorek akcji będzie Maria Zbyrowska, była posłanka i liderka Samoobrony w naszym regionie.

W komunikacie, który organizatorzy akcji przesłali do naszej redakcji czytamy:

"Zdesperowani rolnicy wyjadą na drogę maszynami rolniczymi aby pokazać swój sprzeciw wobec ustawy miażdżącej polskie rolnictwo. Protestujący chcą uświadomić wszystkim Polakom , a szczególnie rządzącym, że upadek polskiego rolnictwa, rodzinnych gospodarstw będzie korzystny dla kontynuacji ekspansji zagranicznych rynków rolnych. Ustawa ta godzi w funkcjonowanie i interesy ciężko pracujących rolników, którzy niejednokrotnie aby sprostać wymogom sanitarnym i weterynaryjnym ponoszą olbrzymie koszty finansowe. Nie godzimy się na to, aby bez jakichkolwiek konsultacji społecznych i ekonomicznych podejmować jakiekolwiek decyzje uderzające w taki sposób w branże rolnicze i nie tylko. Nie można jedną ustawą zniszczyć coś, na co rolnik pracował przez wiele pokoleń , który swoją ciężką pracą oddał swoje życie i zaangażowanie polskiej ziemi za którą nasi dziadkowie oddawali życie."

Protest rozpocznie się o godz. 10. Droga zostanie zablokowana, choć na razie nie wiadomo, na jak długo.

- Na pewno będzie zablokowana i na pewno nie będziemy chcieli być bardzo uciążliwi dla kierowców - informuje nas Maria Zbyrowska.

- Będziemy chcieli pokazać, że jest naprawdę problem - mówi i dodaje, że to problem, który powtarza się po dwudziestu latach.

Wtedy, po szyldem Samoobrony i we współpracy z Andrzejem Lepperem też organizowała ona protesty w obronie rolnictwa.

Maria Zbyrowska była posłanką na Sejm dwóch kadencji, wybierana z listy Samoobrony. Urodziła się i mieszka w Jaźwinach (gm. Czarna). Prowadzi gospodarstwo rolne i fermę drobiu. Od 1998 r. członkini Samoobrony. W 1999 roku została przewodniczącą związku w województwie podkarpackim. Zaczęła wtedy organizować blokady drogowe i protesty, w sumie stała na czele ponad 30 takich akcji. Od 2001 r. we władzach krajowych Samoobrony.

W latach 2001 - 2007 zasiadała w Sejmie jako posłanka Samoobrony. Rozstała się z tą partią przed wyborami w 2007 roku, nieudanie kandydowała wtedy z listy własnego komitetu w wyborach do Senatu.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasza
Kasza 05.10.2020, 18:00
Proszę bardzo protestować proszę pod Sejmem , na Nowogrodzkiej czy na Żolioborzu ! A nie utrudniać życie normalnym ludziom ! Dość tego apel do Policji specyfikować a winnych ukarać !
Branża spożywcza
Branża spożywcza 06.10.2020, 21:52
Może dzięki temu protestowi Polska zauważy problem, bo telewizja promuje ustawę, która zniszczy dużą gałąź przemysłu rolno-spożywczego!

Pozostałe