Chcesz pomóc? Zgłoś się już teraz!

  • 07.10.2020, 11:30
  • Grzegorz Król
Chcesz pomóc? Zgłoś się już teraz!
Trwa rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. By najbardziej potrzebujące rodziny i osoby samotne oraz dzieci otrzymać pomoc, potrzeba łącznie ponad 12 tys. Wolontariuszy – Liderów i SuperW. 

Jak dołączyć do akcji? Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wysłać zgłoszenie. W Dębicy brakuje jeszcze około 8 wolontariuszy do Akademii Przyszłości oraz 5 do Szlachetnej Paczki.

Czym zajmują się osoby, które zgłoszą się do pracy w wolontariacie jako SuperW Akademii Przyszłości? 
- Stają się oni dla swoich małych studentów towarzyszami w drodze do budowania poczucia własnej wartości. Dzięki cotygodniowym spotkaniom dzieci zaczynają dostrzegać swoje mocne strony, odkrywać talenty i pokonywać kolejne bariery. Aż 82% dzieci po udziale w Akademii zaczyna wierzyć w siebie, a 74% poprawia swoje wyniki w nauce. Wolontariusz staje się dla nich często jedną z najważniejszych osób w życiu.

- Tomek stresował się mówić przed całą klasą, więc nie zgłaszał się do odpowiedzi. Przez cały rok pracował z wolontariuszem Kubą nad swoją pewnością siebie. Niedawno odważył się i nagrał filmik instruktażowy do tematu zajęć online. Wysłał go do całej klasy. Takich historii może być więcej dzięki Tobie - możemy przeczytać w materiale przesłanym przez Dariusza Greinera, lidera Kolegium Akademii Przyszłości, działającej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy.
Podobnie jak w Szlachetnej Paczce koordynacją działań SuperW Akademii Przyszłości zajmują się liderzy – wolontariusze wspierający program społeczny w poszczególnych szkołach rozsianych po całej Polsce.

Z kolei SuperW Szlachetnej Paczki zbierają historie potrzebujących rodzin, diagnozują ich potrzeby, budują relacje. To dzięki nim darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny odzyskać nadzieję na zmianę. SuperW utrzymują z nimi kontakt również po przekazaniu pomocy w trakcie Weekendu Cudów, wspierając w drodze do wyjścia z trudnej sytuacji. Nad wszystkim również czuwają liderzy, czyli wolontariusze, którzy koordynują pracę z rodzinami w poszczególnych rejonach programu. Kolejny raz działalność Szlachetnej Paczki w powiecie dębickim nadzorował będzie Mateusz Cebula.

Czytaj także: Odznaczenie dla plut. Sujdaka, ale na tym nie koniec

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 07.10.2020, 11:47
Ze względu na koordynatora powiatowego to nie zgłoszę się do szlachetnej paczki!

Pozostałe