Dla posła mieli gumofilce i główkę kapusty

  • 07.10.2020, 11:50 (aktualizacja 07.10.2020, 14:12)
  • Janusz Grajcar
Dla posła mieli gumofilce i główkę kapusty
Ponad trzydzieści ciągników wyjechało o godz. 10:30 z ul. Sandomierskiej w Dębicy na drogę w kierunku Mielca. Rolnicy z powiatu dębickiego, mieleckiego i ropczycko-sędziszowskiego zaprotestowali w ten sposób przeciwko tzw. Piątce Kaczyńskiego.

W proteście udział wzięli nie tylko hodowcy drobiu, którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu do ustawy zapisu o zakazie uboju rytualnego. Byli też hodowcy zwierząt futerkowych, trzody i bydła.

- To nie może być tak, że dostajemy po 4 zł za kilogram trzody, a kiełbasa w sklepie jest po 30-40 zł. A z wołowiną też nie jest lepiej - mówił rolnik z Zawady.

Protestujący przyznawali, że w ostatnich wyborach głosowali głównie na PiS, a partia rządząca za to poparcie odwdzięczyła im się w najgorszy możliwy sposób. Okrzyki: hańba czy zdrada, mieszały się z warkotem silników ciągników i wyciem syreny.

A transparent na jednej z przyczep, który przypominał PiS-owi, że za 1000 dni będą kolejne wybory, nie pozostawiał złudzeń, że na głosy mieszkańców poddębickich wsi obecnie rządząca opcja nie ma co liczyć. Jeszcze wymowniejsza była trumna z polskim rolnictwem i nekrolog datowany na 7 października, czyli dzień akcji protestacyjnej.

W czasie kiedy rolnicy pokonywali jeszcze trasę Dębica - Przecław - Dębica, ich przedstawiciele Marcin Orkisz i Tomasz Chodak przyjechali do biura posła Jana Warzechy. Choć parlamentarzysty nie zastali, zostawili mu główkę kapusty, butelkę oleju, gumofilce i pasek parciany. Przekazali je na ręce dyrektorki biura.

- Żeby pan poseł zamienił swoje skórzane buty i pas na gumiaki i zwykły pasek, skoro tak mu leży na sercu dobro zwierząt - tłumaczył Marcin Orkisz.

W ten sposób odnieśli się do tego, że poseł Jan Warzecha zagłosował za ustawą prozwierzęcą, tłumacząc potem, że właściwie to był przeciw, ale nie mógł złamać dyscypliny partyjnej. Rolnicy odpowiadają, że mógł i podają przykład Kazimierza Moskala.

A za tydzień 13 października wybierają się do Warszawy, by protestować m.in. przed Sejmem.

Czytaj też: Protest rolników w środę. Wraca Maria Zbyrowska

Janusz Grajcar

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Działkowicz
Działkowicz 08.10.2020, 10:44
Za niecałe trzy lata lata znowu zagłosują na pis, tacy są naiwni ci pseudo rolnicy, a na razie macie co chcieliście.
kondziu
kondziu 08.10.2020, 10:12
rolnicy - wcale mi was nie żal - glosowaliscie na pis to teraz placzcie i cisza. trzeba było myślec przed wyborami.
Obiektywny
Obiektywny 08.10.2020, 09:03
Trzeba było strajkować przy urnach ! Teraz drogi blokują... śmiech na sali... Utrudnianie życia normalnym obywatelom. Zabrać dopłaty odszkodowania itp. !!!
klm
klm 08.10.2020, 08:35
jedzcie sobie do tuska!! on wam da 67 i do zdychu!!! ustawka kodu!!
rolnik
rolnik 08.10.2020, 08:29
bo cza mieć kręgosłup i nosić spodnie tak jak Pan Poseł Moskal - jedno głosowanie i wszystko jasne
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.10.2020, 08:17
Wynika z tego, że poseł Warzecha był za a nawet przeciw.
Bardzo się cieszę, że przynajmniej rolnikom podkarpackim nareszcie zaczęły klapki z oczu spadać i zaczynają widzieć PIS takim jakim naprawdę jest, czyli populistyczną partią powoli ale konsekwentnie doprowadzającą nasz kraj do ruiny i marginalizacji na arenie miedzynarodowej.
Działkowicz
Działkowicz 08.10.2020, 15:46
Tylko chwilowo, bo pis przed wyborami znowu im coś obieca, a oni to kupią i dalej na nich zagłosują. Taki już jest nasz rolnik.
Kiniu
Kiniu 07.10.2020, 20:35
Uważam że nasi rolnicy to fałsz i obłuda.
Iza
Iza 07.10.2020, 18:25
PANOWIE, WARZECHA GŁOSOWAŁ ALE SIĘ NIE CIESZYŁ
Rafał
Rafał 07.10.2020, 18:23
JA WAS ABSOLUTNIE NIE ŻAŁUJE. CHCIELIŚCIE TO MACIE. STATYSTYCZNIE NASZ REGION O TYM ZADECYDOWAŁ A W NIM WY ROLNICY Z NAJWIĘKSZĄ ILOŚCIĄ GŁOSÓW NA PIS.
Anna
Anna 07.10.2020, 17:28
Brawo!! Trzeba walczyć i polskie rolnictwo.
Chłopek roztropek
Chłopek roztropek 07.10.2020, 16:55
Oloboga,,,,samoobrona zmartwychwstaje.
Anna
Anna 07.10.2020, 16:33
Niech Pan Poseł Warzecha nie mówi ,że od społeczeństwa oprócz głosu nic więcej nie dostał.
Kargul
Kargul 07.10.2020, 16:20
Chłopki roztropki - im zawsze źle . Deszcz leje żle , słońce świeci źle. Za czasów rządów PO-PSL jeździli zdezelowanymi Ursusami a teraz ich stać na maszyny za kilkaset tysięcy i też im źle.
Bidoki z brzuchami.
kolekcjoner
kolekcjoner 07.10.2020, 15:17
Pan Poseł zrobi wszystko co mu każe taki jeden,nawet zagłosuje wbrew swojej woli?
antyPiS
antyPiS 07.10.2020, 14:26
I bardzo dobrze w końcu może ciemniaki na oczy przejrzycie, że 500 + zresztą z naszych pieniędzy to nie wszystko, dalej na pis głosujcie to za rok chleb będzie dychę kosztował.
romano
romano 08.10.2020, 10:13
brawo chłopaku. widzieli na co glosowali - co pis ich oszukal a teraz zdziwieni? ciemnota i tyle.
Półmiastowy
Półmiastowy 07.10.2020, 14:24
A przed wyborami? Zrywali plakaty innych kandydatów, zaciekłość, ich jedyna słuszna racja. I gdzie jest prezydent i jego zapewnienia jak to będzie dbał o polskiego rolnika. Gdzie był prezydent po wygranych wyborach? Komu w wieczór wyborczy dziękował? My to pamiętamy,. Polmiadtowyzewidzieliśmy, ale kto z Was słuchał?
Grześ
Grześ 07.10.2020, 14:07
SAMOOBRONA REAKTYWACJA to chyba jakiś MATRIX
xxx
xxx 07.10.2020, 14:01
Rolnicy + dopłaty + odszkodowania + dofinansowania = MAŁO Za komuny było im źle , a teraz jeszcze gorzej , tylko miastowym ciągle się powodzi.
Chłop2
Chłop2 08.10.2020, 13:49
Zawsze możesz zostać rolnikiem i pracowac w polu, ale pewnie wygoda wygnała twoich przodków ze wsi, albo nie byli na tyle zaradni, aby kupić kawałek pola. Pracujesz od do i masz wszystko z tyłu, a na roli trzeba ciezko pracować świątek piątek.
Do Chłop2
Do Chłop2 08.10.2020, 16:44
Zawsze możesz się przekwalifikować i też "mieć wszystko z tyłu". Ale wtedy nie będziesz płacił na KRUS tylko na ZUS i nie kilkaset zł rocznie, tylko wiele tysięcy. Jeśli zlikwidują Ci zakład pracy, to pójdziesz na bezrobocie i nie będziesz płakał, że wszyscy mają się na Ciebie składać. Nie będzie dopłat do tego, co wyprodukujesz. Jeśli produkcja będzie nieopłacalna, to zbankrutujesz, a nie będziesz żądał, żeby ktoś na siłę kupował twoje wyroby........... Więc nie płacz.
Chłop2
Chłop2 09.10.2020, 07:31
Prawo dot KRUS jest jakie jest, posiadacz ziemi nie ma na to wpływu. Jesli pracujesz na roli i masz ziemię,musisz płacić OBOWIĄZKOWY Krus czy chcesz czy nie chcesz. Chyba,że masz dodatkowy etat,wtedy to ZUS jest obowiązkowy. Nauczyciele mają swoją, Kartę,górnicy przywileje,mundurowi swoje, sędziowie swoje,tylko podatki niezmienne. Nikt tu nie płacze jak ci sie wydaje. A jak wolisz kupowac u Niemca to twoja wola,tylko się później nie zdziw jak za pomidora będziesz płacił 10 pln.
Chlop
Chlop 07.10.2020, 13:46
Siew,orka zimowa,,,,pełno roboty w polu,,,,a ci sobie jeżdżą ,,,dobrze ze asfaltu nie zaorali !
nieżal
nieżal 07.10.2020, 13:13
81% poparcia dla Dudy w ostatnich wyborach przez rolników. Chcieliście to macie. Głosujcie dalej na PIS.
DE
DE 07.10.2020, 14:17
PIS był zawsze najgorszy i będzie pogratulować tym co głosowali na nich a teraz strajki robią.

Pozostałe