Poseł twierdzi, że jego głos przeciw nie miałby znaczenia

  • 08.10.2020, 18:07 (aktualizacja 08.10.2020, 18:24)
  • Tomasz Ratuszniak
Poseł twierdzi, że jego głos przeciw nie miałby znaczenia fot. Facebook Jana Warzechy.
Jan Warzecha wydał oświadczenie dotyczące protestu hodowców. Poniżej publikujemy je w całości.
O proteście pisaliśmy w tym artykule - Dla posła mieli gumofilce i główkę kapusty
 
A poniżej oświadczenie posła Jana Warzechy:
 
21 września br. przyjąłem w biurze poselskim dwóch przedstawicieli lokalnych hodowców drobiu – Marcina Orkisza i Bogdana Kosińskiego. Po wysłuchaniu ich opinii, a głównie krytyki nowych rozwiązań zawartych w procedowanej w parlamencie ustawie o ochronie zwierząt, przedstawiłem wyraźnie moje stanowisko w tej sprawie.
Największe wątpliwości budzą u mnie zapisy dotyczące zakazu uboju rytualnego i terminu jego wprowadzenia. Jako miłośnik zwierząt ubolewam, że ubój rytualny, prowadzony dla potrzeb Arabów (halal) i Żydów (koszer), odbywa się bez ogłuszenia zwierzęcia, zadając im niepotrzebnie więcej cierpienia. Według nowych propozycji ustawowych nadal byłby dozwolony dla polskich związków wyznaniowych, ale już w mniejszym zakresie, bo nie na eksport, a ten, jak wiemy, jest znaczny.
Hodowcy drobiu i bydła rzeźnego obawiają się, że nasz rodzimy rynek nie wchłonie w całości ich produkcji i nastąpi nadpodaż mięsa oraz spadek cen żywca. Liczę, że w tej kwestii w ustawie nastąpią jakieś zmiany, chociażby wprowadzone zostaną nowe terminy lub rekompensaty finansowe. Oświadczyłem goszczącym u mnie hodowcom, że zagłosuję zgodnie z dyscypliną klubową, gdyż chcę zachować opinię polityka lojalnego. Skuteczność i przydatność wykluczonego z klubu parlamentarnego i z partii rządzącej posła w sejmie jest znikoma. Niewiele mógłbym pomóc naszemu miastu i regionowi.
Pojawiają się na protestach hodowców skierowane w stosunku do mnie zarzuty sprzeniewierzenia się interesom rolników. Uważam je za krzywdzące. Wychowałem się na wsi, pracowałem od dziecka w rodzinnym gospodarstwie rolnym, skończyłem kierunek ekonomiczny na Akademii Rolniczej, w Sejmie zasiadałem w komisji rolnictwa, należę do Parlamentarnego Zespołu Rolnego. Doskonale znam problemy wsi i rolnictwa. Tłumaczyłem przedstawicielom hodowców, że mój ewentualny głos przeciw ustawie nie miałby znaczenia, bo wspiera ją bardzo aktywnie także większość parlamentarzystów z Platformy Obywatelskiej i wszyscy z Inicjatywy Polskiej i Zielonych i Lewicy.
Rekwizyty przyniesione mi do biura przyjmuję jako wyraz protestu. Rozumiem obawy hodowców. Interpretacji tych „darów”: kapusty, oleju, używanych gumofilców i paska nie będę komentował. Sądzę, że słowa te wypowiedziane zostały przez protestujących w emocjach i dla potrzeby mediów.
Jan Warzecha
 
Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
0.1/38999000
0.1/38999000 12.10.2020, 20:08
Czyli jestem za, a nawet przeciw? Rząd Suchockiej padł jednym głosem panie pośle...
Siara
Siara 12.10.2020, 18:11
hmm być albo nie być o pardon pić albo nie pić o to jest pytanie.
a kapusta głowa pusta :) rolnicy jak Wy mi zaimponowaliście .... tak czy siak siara
tylko JOW-y
tylko JOW-y 10.10.2020, 14:51
Z wypowiedzi jasno wynika, że poseł w Sejmie reprezentuje swoją partię, swój klub a niemnswoich wyborców.
hodowca
hodowca 10.10.2020, 06:41
Panie Pośle Warzecha ! Teraz konkretne pytanie, proszę o konkretną i szczerą odpowiedź Czy popiera Pan obdzieranie zwierząt ze skóry ?
vegelege
vegelege 10.10.2020, 09:16
I krojenie żywcem marchewki
Jarek
Jarek 10.10.2020, 13:32
Brawo vegelege. Dobra riposta na głupotę.
Alf
Alf 10.10.2020, 12:15
Coś Ty gupi ?
Łola
Łola 10.10.2020, 04:51
Pan z tym oświadczeniem to na serio? Przecież trzeba było napisać, że jest Pan przeciw mordowaniu w okrutny sposób zwierząt! Ma pan kiepskich doradców...
wyborca
wyborca 10.10.2020, 00:23
Pan nie ma pomagać naszemu rejonowi ani Dębicy Pan jako poseł ma ustanawiać takie prawo aby ludzie w Polsce mieli jak godnie żyć cała społeczność a nie tylko z Pis
XXX
XXX 09.10.2020, 20:05
Kompromitacja !!!
skunks764
skunks764 09.10.2020, 13:42
o widzę sporo piso-sceptykow. szkoda ze przy urnach ludzie nie myśleli o tym co robią. a takich ludzi jak warzecha to omijc z daleka. oni maja interes do ludu raz na 4 lata. potem im sa nie potrzebni. bo po co.
ekolog
ekolog 09.10.2020, 13:37
No nie ! Protestują bo nie pozwolą im obdzierać skóry ze zwierząt. Toż to padalce jakieś !
Blleeeeeeeeee
Blleeeeeeeeee 09.10.2020, 13:02
Nie miałby znaczenia ? może ale za głosował by pan z własnym sumieniem poglądami a nie tak jak Jarek powiedział.
kasiora
kasiora 12.10.2020, 20:11
Mógłby stracić robotę, bo nie wiadomo czy transfer byłby możliwy i za ile...
Jarek
Jarek 09.10.2020, 12:37
To po co jest posłem. Żeby brać dietę.? Jakoś poseł Moskal miał inny pogląd na znaczenie swojego głosu. Jeżeli Kaczyński wymyśli coś zupełnie absurdalnego też będzie głosował za?
burok
burok 09.10.2020, 10:35
Haha, to może w fotelu sejmowy położyć worek ziemniaków zamiast pana posła, skoro jego głos i tak nie ma znaczenia... Będzie taniej dla podatnika.
Jam
Jam 09.10.2020, 07:57
Podsumowując - poseł Warzecha głosuje za pozbawieniem pracy kilkudziesięciu tysięcy ludzi, bo gdyby nie był bezmyślnym, ale lojalnym głosowaczem nie mógłby tym ludziom pomóc. Konfederacja cieszy się z każdej publicznej wypowiedzi posłów PiS. Nikt ich tak nie ośmieszy, jak oni sami
Xam
Xam 09.10.2020, 10:36
Kilkuset tysięcy ludzi. A tak dokładnie w branży futrzarskiej pracuje - zależnie od sezonu - od 7 do13 tys. osób.
boczek
boczek 12.10.2020, 20:14
a w branży parówkowo-kiełbasianej?
Jam
Jam 09.10.2020, 17:12
Proponowane zmiany dotyczą nie tylko branży futrzarskiej, ale wszystkich hodowców. Zbyt dobrze żyło się rolnikom, to trzeba hodowle przenieść do Rosji i na Białoruś. Tam na pewno zwierzętom będzie żyło się lepiej
Xam
Xam 10.10.2020, 14:06
Nie mam żadnego wpływu na to, co dzieje się w Rosji i na Białorusi. Pan ma?
Jam
Jam 11.10.2020, 22:58
Twierdzenie, że zwierzętom futerkowym będzie lepiej w Białorusi czy Rosji niż w Polsce jest przejawem odklejenia od rzeczywistości. Jeżeli ktoś uważa, że po zakazie hodowli zwierząt futerkowych w Polsce zniknie zapotrzebowanie na futra jest najgorszym objawem foliozy. Jest popyt - będzie podaż. Tylko nie u nas
Xam
Xam 12.10.2020, 11:51
A to chyba normalne, że znika popyt na cuchnące, brzydkie futra i modę rodem z głębokiego PRL-u? Pytałem jednak, czy ma Pan wpływ na wydarzenia u naszych wschodnich sąsiadów?
miastowy z wiochy
miastowy z wiochy 09.10.2020, 07:46
Chłopy ! Jak Wy takie kapustki hodujecie to co z Was za rolnicy ? Ja jak jeździłem na wykopki to ziemianki były takie ,ze do wiadra mieściło się ich 2 - 3 góra !
Zdegustowany
Zdegustowany 09.10.2020, 06:51
" Kończ Waść , wstydu oszczędź..."
4NTYP15
4NTYP15 09.10.2020, 06:37
"mój ewentualny głos ... nie miałby znaczenia" - tak też pomyślała część obywateli nie idąc do urn. I mamy to co mamy
aaaaaaaa
aaaaaaaa 09.10.2020, 05:47
to nastepnym razem wyborcy Pana Posła powiedzą to samo, że nie będą głosować, bo ich głos i tak nie miałby znaczenia ;-) ciekawe co będzie ;-)
dębiczanin
dębiczanin 08.10.2020, 23:56
Dla jakich potrzeb napisał Pan to oświadczenie i chyba w emocjach może zajmij się Pan ludżmi a nie zwierzętami .
Aga
Aga 08.10.2020, 23:40
Panie pośle może jakieś wystąpienie w tej sprawie na mównicy sejmowej, skoro Pana głos i tak byłby nieważny, niech chociaż ogół Pana wyborców dowie się o Pana "myślach".
Jarek
Jarek 10.10.2020, 13:38
Koniecznie niech się wypowie. Nie słyszałem o jakiekolwiek jego aktywnosci w jakimkolwiek temacie. Po co w ogóle go wybierać. Widać go jedynie na uroczystościach.
Anna
Anna 08.10.2020, 22:13
"Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza". Jak można mówić, że 1 głos niema znaczenia? Gdyby każdy posłów nie zasłaniał się dyscypliną klubową, a użył własnego rozumu to takie ustawy nie miałyby żadnego prawa bytu. Szanujmy polskie rolnictwo bo niedługo będziemy jeść tylko zagraniczną chemię. Protest dotyczy wszystkich Polaków nie tylko rolników!

Pozostałe