Medale Szymona Wodzienia z dębickiego batalionu - zdjęcia

  • 09.10.2020, 10:57 (aktualizacja 09.10.2020, 11:09)
  • Grzegorz Król
Medale Szymona Wodzienia z dębickiego batalionu - zdjęcia
W miniony weekend w Zegrzu odbyły się mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu. W klasyfikacji drużynowej terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady OT zajęli drugie miejsce ulegając tylko zawodnikom z Lublina, brąz przypadł 1. Podlaskiej Brygadzie OT.

W zawodach, które organizowano już po raz trzeci, brało udział 15 drużyn w skład których wchodziły reprezentacje wszystkich brygad obrony terytorialnej, centrów szkoleniowych oraz dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. W rywalizacji uczestniczyło 210 zawodników i zawodniczek – żołnierzy zawodowych oraz żołnierzy - ochotników. 

Żołnierze konkurowali w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na mężczyzn i kobiety. Panowie startowali na dystansach 50 i 100 m w 4 stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym., panie natomiast rywalizowały na takich samych dystansach w dwóch stylach: dowolnym i klasycznym. Zawodnicy startowali również w sztafetach: 4x50 metrów stylem dowolnym oraz 4x50 metrów stylem zmiennym.
- Zawody zorganizowaliśmy, nie tylko po to by wyłonić najlepszych żołnierzy-sportowców, ale także by promować wśród żołnierzy aktywne formy wypoczynku, inspirować ich do utrzymywania kondycji fizycznej na stałym, wysokim poziomie oraz aby propagować umiejętności pływacki w lokalnych środowiskach – podkreśla szef Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa WOT - Marek Oleszczuk.
Zawody pozwoliły na wyłonienie najlepszych pływaków w szeregach terytorialsów, a tym samym stworzenie drużyny, która będzie reprezentowała Wojska Obrony Terytorialnej w mistrzostwach pływackich organizowanych przez Wojsko Polskie. Oprócz sukcesu zespołowego żołnierze 3.PBOT zdobyli też medale medale w konkurencjach indywidualnych i sztafetach:

  • szer. OT Natasza Szponar-Grabowska (32. blp) – 3. miejsce na 50m stylem dowolnym;
  • szer. OT Szymon Wodzień (33. blp) – 3. miejsce na 50 m stylem grzbietowym;
  • szer. OT Jakub Wójciak (34. blp) – 1. miejsce na 50 m, stylem motylkowym, 1. miejsce na 100 m,  stylem motylkowym;
  • szer. OT Michał Młodecki (35. blp) – 3. miejsce na 50 m, stylem klasycznym, 1. miejsce na 100 m, stylem klasycznym.

Sztafeta:
szer. OT Michał Młodecki, szer. OT Szymon Wodzień, st. szer. OT Szymon Gołąbek, st. szer. OT Wojciech Pieniążek - 2 miejsce na dystansie 4x50m stylem dowolnym.

Czytaj także: Odznaczenie dla plut. Sujdaka, ale na tym nie koniec

Grzegorz Król

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe