Martyna Orkisz, Anna Rochmalska i Tomasz Jachym faworytami 

  • 23.04.2017, 17:59 (aktualizacja 24.04.2017, 11:55)
  • rys
Martyna Orkisz, Anna Rochmalska i Tomasz Jachym faworytami
Znamy już wszystkich 350 zawodników zapisanych do startu w 4. Dębickiej Dziesiątce z Tikkurila. W gronie faworytów m.in. Anna Rochmalska z Dębicy (na zdjęciu), Martyna Orkisz z Żyrakowa i Tomasz Jachym ze Starej Jastrząbki. Na liście znajduje się 232 zawodników z powiatu dębickiego, w tym 153 z Dębicy, 21 biegaczy z Mielca, 20 z Tarnowa, 14 z Rzeszowa.

Anna Rochmalska, zawodniczka Klubu Biegowego Maratończyk Dębica we wszystkich edycjach Dębickiej Dziesiątki zajmowała miejsca na podium: w 2016 roku była trzecia, w 2015 i 2014 druga. W tym roku z pewnością powalczy o zwycięstwo, choć nie będzie o to łatwo. W Dębicy nie wystartują co prawda zwyciężczynie poprzednich edycji: Dorota Sosnowska (2014 - AZS AWF Kraków) oraz Monika Smutek (2015 i 2016 - Runshop Tarnów), ale wystąpią dwie znakomite zawodniczki z Krościenka Wyżnego: Katarzynę Albrycht i Martę Prajzner. Obie mogliśmy obserwować w ub. roku w Pilźnie, gdzie w znakomitym stylu, w takiej kolejności, wygrały II Urodzinowy Bieg Miasta Pilzna. W walkę o wygraną włączy się także Martyna Orkisz z Żyrakowa (SunSki), która reprezentując AZS AGH Kraków przed trzema tygodniami wygrała Mielecką Dychę w Mielcu.
Wśród mężczyzn zapowiada się równie pasjonujący pojedynek, także z udziałem zawodnika z naszego powiatu. Tomasz Jachym ze Starej Jastrząbki (Jachym Estate) to zwycięzca dębickiego biegu w 2015 roku (wtedy w barwach Wawelu Kraków). Jego największym rywalem będzie Grzegorz Czyż (Grupa Azoty - Automatyka Tarnów), zwycięzca z ubiegłego roku. Przypomnijmy, że w 2014 roku w Dębicy wygrał Jacek Żądło z LKS Mielec.

W biegu na wózkach (dla niepełnosprawnych), na dystansie 7 km, wystąpi 10 zawodników: 8 reprezentować będzie Team Dębica, 2 Active Rzeszów. Na starcie nie zabraknie Grzegorza Sujdaka, ubiegłorocznego zwycięzcy tej rywalizacji.

W niedzielę 4 czerwca na starcie przy ul. Akademickiej nie zabraknie zawodników reprezentujących Klub Biegowy Maratończyk Dębica (organizator zawodów). Pobiegną zawodniczy doskonale znani z tras biegowych w całej Polsce, także w Europie, m.in. Waldemar Puzio (prezes klubu), Bożena Bała, Zbigniew Dubanik, Anna Lorek, Marek Lorek, Mateusz Kutrzuba, Urszula Namiota, Marek Namiota, Patrycja Osuch, Stanisław Sztorc, Dionizy Szczudło, Halina Zaborowska, Robert Zaborowski.

Druga po Maratończyku grupa biegaczy wystąpi w barwach Dzikich Mustangów w Dębicy - 15 zawodników, kolejne to: Zabiegani Mielec - 14, Dębickie Gepardy - 9, Pędzące Ślimaki - 9. Nie zabraknie także skromnej ekipy Obserwatora Lokalnego (wykaz wszystkich grup na stronie 4).

W 4. Dębickiej Dziesiątce Tikkurila pobiegnie także Aleksander Truszczyński, prezes Tikkurila Polska SA, mecenasa biegu. Na liście startowej znajdują się także m.in.: Anna Puzio - skarbnik miasta Dębicy, Paweł Ochab - radny miejski, dr Rafał Morawczyński z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Łukasz Darłak - wiceprezes firmy Darco, Agnieszka Żurek - zastępca prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Paszczynie, Krzysztof Lipczyński - dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pustkowie - Osiedlu, szefowie ośrodków zdrowia: Tomasz Krzyżanowski (Przychodnia nr 1 w Dębicy) i Elżbieta Nowak - Bereś (Nagawczyna), Wiesława Kędzior - właścicielka zakładu optycznego.

Lista startowa

Najwięcej biegaczy to mieszkańcy Podkarpacia - 300. Drugą grupę stanowią nasi sąsiedzi z Małopolski - 44, a stawkę uzupełniają przedstawiciele Mazowsza - 4 oraz województw lubelskiego i świętokrzyskiego - po 1.

Jeśli chodzi o powiaty, to największą grupę stanowią oczywiście ci z powiatu dębickiego - 232 biegaczy. Druga grupa to przedstawiciele powiatu mieleckiego - 26, kolejne to mieszkańcy powiatów: tarnowskiego grodzkiego - 20, rzeszowskiego grodzkiego - 14, tarnowskiego ziemskiego - 13, ropczycko-sędziszowskiego - 11 (lista wszystkich powiatów na stronie 3).

W sumie w biegu wystartują mieszkańcy 73 miejscowości - lista na stronie 2, w tym 30 z naszego powiatu. Spośród tych ostatnich najwięcej zawodników reprezentować będzie Dębicę - 153, Paszczynę - 11, Żyraków - 7, Grabiny - 5, Pilzno - 5, Pustków - 4, Straszęcin - 4, Pustków-Osiedle - 3, Starą Jastrząbkę - 3, Zawadę - 3.

 

rys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dziadzio
Dziadzio 23.04.2017, 20:20
Trzymamy kciuki Martynka!
Michał
Michał 23.04.2017, 20:16
Martyna kiedy zmieniłaś uczelnię?

Pozostałe