Nie mieli maseczek - 8 mandatów i 5 pouczeń

  • 13.10.2020, 10:35 (aktualizacja 13.10.2020, 10:49)
  • Grzegorz Król
Nie mieli maseczek - 8 mandatów i 5 pouczeń Fleimax z Pixabay.
Trzynaście razy minionej doby interweniowali policjanci w powiecie dębickim w sprawie osób, które nie miały zasłoniętych ust i nosa.

Jak mówi sierż. szt. Magdalena Baran w ośmiu przypadkach sprawa zakończyła się mandatami karnymi, a w pięciu policjanci pouczali.

- Mandaty za brak zasłoniętych ust i nosa wynoszą od 20 do 500 zł - dodaje sierż. szt. Magdalena Baran.

Dodaje, że kolejnych dniach mundurowi nadal będą kontrolować, przede wszystkim punkty handlowe i ich okolice, place targowe oraz środki transportu publicznego. Policjanci przypominają, że za brak maseczki maksymalny mandat, który mogą wystawić to 500 zł, ale kary nakładać może również Sanepid, a tam kwoty kończą się na 30 tys. zł. Obowiązek noszenia maseczki na terenie całego kraju obowiązuje od soboty 10 października do odwołania.

Pierwszy mandat policja nałożyła na 36-letniego mieszkańca Dębicy już w pierwszy dzień obowiązywania nakazu.

Czytaj także: Nie miał maski, otrzymał mandat

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gonia
Gonia 14.10.2020, 07:25
Proszę się przejść do Kauflanda , ludzie zwłaszcza młodzi bez maseczek, dlaczego w ogóle ktoś ich wpuścił do sklepu, przecież przy wejściu gdzie można bagaż zostawić są pracownice i powinny reagować.
So
So 14.10.2020, 12:08
Pracownice nie mają podstawy prawnej żeby zareagować, były przypadki że ekspedientka przegrała sprawę w sądzie bo nie obsłużyła klienta bez maseczki, polecam art . 135 kodeksu wykroczeń. Co najwyżej zareagować może policja i dać równie bezprawny mandat, ot jakość ustalanego prawa(a raczej rozporządzeń) przez nasz rząd :)
Obserwatorka
Obserwatorka 13.10.2020, 15:57
wcale nie odzwierciedla to rzeczywistosci. Na ulicy nie widac policji. Widac natomiast, ze przynajmniej 30 % ludzi nie respektuje przepisow na podstawie ktorycch wymagane jest noszenie w miejscach publicznych maski okrywajacej nos i usta.

Pozostałe