Kupiłeś ją? To lepiej wyrzuć. Może zawierać pestycydy

  • 13.10.2020, 14:24
  • Tomasz Ratuszniak
Kupiłeś ją? To lepiej wyrzuć. Może zawierać pestycydy fot. Annette Meyer z Pixabay.
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem Mieszanki Studenckiej HAPS, sprzedawanej w sieci sklepów Żabka. W rodzynkach wchodzących w jej skład stwierdzone zostały pozostałości rakotwórczego środka grzybobójczego.

- Na podstawie informacji przekazanych przez Niemcy do Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) ustalono, że partia rodzynek pochodzących z Chile może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów ze względu na stwierdzony poziom pozostałości pestycydu - iprodionu. Rodzynki te zostały wykorzystane do produkcji dwóch partii mieszanki studenckiej określonych w tym komunikacie - informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Chodzi o Mieszankę Studencką 30 g, sprzedawaną w sklepach sieci Żabka, o numerach partii: 20000891 (termin przydatności do spożycia - 18.10.2020) i 20001326 (06.12.2020). Producentem mieszanki jest firma  Fresh Nuts GmbH.

- Apelujemy do wszystkich Klientów, którzy zakupili powyższe produkty, o wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru. Zwrotu produktów należy dokonać w sklepie Żabka, w którym dokonano zakupu, a za przyniesiony produkt otrzymają Państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu produktu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wynikać w związku z zaistniałą sytuacją - piszą przedstawiciele sieci Żabka.

Przeczytaj również: Uważaj! W środku mogą być pleśń, szkło i martwe szkodniki

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe