W I Liceum Ogólnokształcącym uczy Honorowy Profesor Oświaty

  • 14.10.2020, 21:58
  • Tomasz Ratuszniak
W I Liceum Ogólnokształcącym uczy Honorowy Profesor Oświaty Tomasz Kozioł. fot. I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy.
Tomasz Kozioł, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy odebrał dziś w budynku Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju tytuł Honorowego Profesora Oświaty.

Tytuł ten od 2008 roku przyznaje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rocznie odbiera go od 20 do 25 pedagogów. Otrzymują go nauczyciele o szczególnych osiągnięciach zawodowych, wykazujący się nie tylko osiągnięciami dydaktycznymi lub wychowawczymi, ale również osiągnięciami swoich uczniów w egzaminach zewnętrznych, turniejach i olimpiadach. Musi również mieć znaczący udział w kształceniu przyszłych nauczycieli, uznany dorobek zawodowy w postaci nagród i odznaczeń oraz publikacje naukowe.

Tomasz Kozioł pracę w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy rozpoczął w 1986 roku jako nauczyciel geografii. Ponad pięćdziesięciu jego uczniów wybrało geografię jako kierunek studiów, kilkoro obroniło pracę doktorską, a jeden posiada tytuł profesora. Geografia w I LO w Dębicy chętnie wybierana jest jako przedmiot maturalny, rocznie do egzaminu maturalnego z geografii podchodzi około 60 uczniów. Ich wyniki są znacznie wyższe niż przeciętne wyniki dla liceów w Polsce.

Uczniowie Tomasza Kozioła zdobyli ponad 40  tytułów finalistów w zawodach centralnych i międzynarodowych. Reprezentowali szkołę w Olimpiadzie Geograficznej, Olimpiadzie Nautologicznej i Olimpiadzie Znajomości Afryki.

Tomasz Kozioł jest autorem kilkunastu książek dotyczących geografii, niektóre z nich doczekały się kilku wydań. Jest ekspertem ministerialnym do spraw nadawania stopni awansu zawodowego nauczycieli i egzaminatorem maturalnym. Od kilkunastu lat jego nazwisko znajduje się w licznych rankingach olimpijskich nauczycieli geografii, w których zajmuje 16.-18.  miejsce w Polsce i 1. w okręgu krakowskim. Współpracuje z nauczycielami  geografii z najbardziej prestiżowych szkół w Polsce.

Od 2010 roku jest autorem arkuszy maturalnych w „Maturze z Nowinami”.

Za swoje największe osiągnięcia zawodowe uważa sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych i konkursach, opracowanie i wydanie „Notatek z lekcji geografii”, zaangażowanie uczniów do pracy nad  „Cudze chwalicie, swego nie znacie … - Dębica i okolice”:

Z klas, w których był wychowawcą najbardziej ceni obecną 3F za ich szczerość i prawdomówność.

Nie znosi zakłamania, krętactwa i obłudy. Lubi podróże, jest zamiłowanym ogrodnikiem.

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy.

Przeczytaj również: Chcą 18 mln zł na osiedle, stadion i przedszkole

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Matka
Matka 20.10.2020, 19:21
Wspaniały nauczyciel i wychowawca, dobry człowiek. Uczył moje dzieci. Wszystkie na maturze zdawały geografię. Już jako dorośli ludzie , gdy wspominajà czasy licealne , zawsze z uznaniem mówià o Panu Profesorze. Gratuluję! Tytuł ze wszech miar zasłużony !
zdziwionony
zdziwionony 15.10.2020, 15:59
Myślałem, że najlepsi nauczyciele uczą w II LO? A tu najlepszy jest w I LO. Pijar II LO jednak robi wodę z mózgu! Ale gratulacje, skoro to prawda. Pewnie I LO jeszcze nie zginęło?
a
a 15.10.2020, 11:31
Gratuluję Panie Tomku. Uwielbiam Pana. Był Pan moim nauczycielem i wychowawcą..Jestem ponad 20 lat już po maturze. Serdecznie pozdrawiam.

Pozostałe