Wolontariusze do domów pomocy pilnie potrzebni

  • 15.10.2020, 18:52 (aktualizacja 16.10.2020, 11:31)
  • Janusz Grajcar
Wolontariusze do domów pomocy pilnie potrzebni
W związku z rozwojem sytuacji epidemicznej na terenie całego kraju i pojawiającymi się ogniskami zakażeń w domach pomocy społecznej, Starosta Powiatu Dębickiego poszukuje wolontariuszy do pracy w Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu oraz w Domu Pomocy Społecznej w Dębicy.

Od 10 października nasz powiat znajduje się w czerwonej strefie. Musimy liczyć się z faktem, iż w najbliższym czasie nasze zasoby kadrowe w domach pomocy społecznej mogą zostać osłabione. Na terenie powiatu jest coraz więcej zakażeń wirusem SARS-Co-V-2 i mimo reżimu sanitarnego oraz wdrożonych procedur, trzeba liczyć się z możliwością zakażenia, bądź objęcia pracowników kwarantanną ze względu na kontakt z osobą zakażoną w środowisku rodzinnym.

Domy pomocy społecznej zapewniają całodobową opiekę ludziom w podeszłym wieku, przewlekle somatycznie chorym oraz psychicznie chorym mężczyznom, a więc wymagającym szczególnej troski.

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie pismem z dnia 9 października 2020 r. zaapelowała o podjęcie działań w celu pozyskania osób do pracy w domach pomocy społecznej w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia koronawirusem w danym domu i braku zabezpieczenia kadry do opieki nad mieszkańcami.

Wszyscy, którzy zechcieliby wesprzeć domy pomocy społecznej w powiecie dębickim, proszeni są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica, tel. kontaktowy 14 680 31 21, e-mail: [email protected] 

Czytaj także: Zakaz wesel, zdalne nauczanie i limity w sklepach

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 17.10.2020, 13:10
Jestem za! Wojownicy Maryi obowiązkowo bo do tego się zobowiązali by głosić miłosierdzie a wirusosceptycy ze względu na swoje przekonania jako wolontariusze na SORy i do domów opieki przymusowo!!!
malejonek
malejonek 16.10.2020, 15:42
Jest w Dębicy taka grupa
"Wojownicy Maryi Dębica"
chcą czynić dobro, same silne chłopy
w pandemię i koronawirusa nie wierzą więc nic im nie grozi
na pewno sie już zglosili
123
123 19.10.2020, 10:46
Łatwo się wskazuje ,"Wy," a może ja .Jak widać Macie dużo.... wolnego czasu.


Max
Max 15.10.2020, 22:13
Proponuję, żeby zgłosili się ci wszyscy mędrcy, ci samozwańczy "wirusolodzy", którzy twierdzą wszem i wobec, że ta cała epidemia to jedna wielka ściema, że żadnego wirusa nie ma. Będą mieli doskonałą okazję, żeby udowodnić swoją tezę. I koniecznie niech pracują bez maseczek i innych środków ochrony, no bo to przecież ogranicza ich wolność.
Krzy2000
Krzy2000 18.10.2020, 23:56
Jestem jednym z nich, włansie w poniedziałek będę dzwonić do urzędu i planuje się zgłosić.
A Tobie bracie życzę zdrowia, samodzielnego myślenia oraz więcej czynów niż słów - bo nimi nie zawojujesz.

Pozostałe