Koronawirus powodem zamknięcia oddziału w szpitalu

  • 16.10.2020, 10:48 (aktualizacja 16.10.2020, 11:36)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Koronawirus powodem zamknięcia oddziału w szpitalu
Od dziś nieczynny jest oddział chirurgiczny szpitala w Dębicy. Powodem decyzji o jego zamknięciu jest podejrzenie zakażeń koronawirusem wśród członków personelu.

Nie ma jeszcze wyników badań, ale jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, chodzi o dwóch lekarzy i trzy pielęgniarki z oddziału chirurgii ogólnej. Dyrektor szpitala Przemysław Wojtys przewiduje, że oddział zostanie wyłączony z pracy na co najmniej tydzień. A to oznacza, że nie będą tu przyjmowani nowi pacjenci. 

- Ci, których stan zdrowia na to pozwala, a są w tej chwili na oddziale, będą wypisywani do domów. Mamy możliwość wykonania szybkich testów na koronawirusa - mówi dyrektor Przemysław Wojtys.

Nie wyklucza, że część pacjentów zostanie przetransportowana do innych szpitali. 

Do Dębicy nie będą też przywożeni chorzy w tzw. stanach ostrych lub poszkodowani w wypadkach. O sytuacji na oddziale dyrektor powiadomił już Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu OL, we wtorek 20 października.

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kris
Kris 17.10.2020, 20:56
a może rozliczymy to lądowisko dla niby helikopterów za tyle milionów złotych obliczyli ze za tę kwotę taxi stało by na płycie wisłoki non stop przez 500 lat to nie żart a korona ściema to blef a lekarzom za marne pieniądze to się nie chce pracować tylko prywatne gabinety
jeszcze nie denat
jeszcze nie denat 17.10.2020, 17:40
Sytuacja w Szpitalu już jest tak poważna, że każdy żart w tym temacie jest w tej sytuacji nie na miejscu. Jak pisze gość poniżej lekarze i pielęgniarki w cudzysłowiu ma 100 % racji.
Syn pacjenta
Syn pacjenta 17.10.2020, 12:53
Dla mnie ten szpital to jedna wielka porażka. Pamiętajcie "lekarze" i "pielęgniarki", że pacjent teoretycznie nieświadomy miewa również przebłyski pamięci. Człowiek to nie śmieć, nawet jeżeli panuje epidemia.
Mj46
Mj46 16.10.2020, 17:38
Oddzial nieczynny od srody od godz.10.30...a nie od dzisiaj

Pozostałe