Jak stworzyć przytulny kącik do pracy zdalnej?

  • 19.10.2020, 10:56 (aktualizacja 19.10.2020, 11:00)
  • Źródło: artykuł zewnętrzny
Jak stworzyć przytulny kącik do pracy zdalnej?
Praca zdalna w 2020 roku stała się dla większości pracowników biurowych nową codziennością. Z dnia na dzień musiałeś opuścić biuro dostosowane do wymagań Twojej pracy i stworzyć przestrzeń biurową wewnątrz własnego domu. Nie każdy posiada jednak taki metraż, żeby móc przeznaczyć osobny pokój na gabinet. Dlatego w tym artykule dowiesz się jak wydzielić i zaaranżować przytulny kącik do pracy zdanej. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Wybierz odpowiednią przestrzeń

Zastanów się, gdzie będzie Ci najwygodniej, gdzie będziesz mieć stosunkowo łatwy dostęp do światła naturalnego, oraz gdzie będziesz mógł ustawić stałe stanowisko pracy. Wyznaczenie takiego miejsca stworzy warunki do przestrzegania samodyscypliny oraz porządku i ułatwi skupienie się na pracy.

Najlepiej, by było to miejsce, w którym można swobodnie usiąść, położyć laptopa na blacie oraz przechowywać notatki i dokumenty. Potrzebujemy więc stołu lub biurka oraz wygodnego krzesła. Jeżeli nie posiadasz w domu biurka czy szafki na wszystkie dokumenty oraz kable, dowiedz się więcej o nas i dostępnej ofercie na meble biurowe. Przygotuj swoje miejsce pracy, pozbądź się zbędnych bibelotów i postaw na minimalizm. Czyste i zadbane stanowisko pracy to podstawa udanego dnia na home office.

Oświetlenie sprzyjające skupieniu

Idealnym scenariuszem jest, żeby w ciągu dnia korzystać przy pracy ze światła dziennego. Wieczorami zaś lub zimą, kiedy jest ciemno stosunkowo wcześnie, dobrym wyborem jest oświetlenie sztuczne. Lampa sufitowa, którą z pewnością masz zamontowaną w każdym pomieszczeniu w domu, może nie wystarczyć. Warto zastanowić się nad inwestycją w lampkę do czytania na biurko lub nad wykorzystaniem lampy stojącej tak by oświetlała blat stołu oraz komputer.

Izolacja od pozostałych domowników

Efektywna praca w domu wymaga skupienia w pełni, które można osiągnąć tylko i wyłącznie przy pomocy izolacji od obowiązków domowych oraz zobowiązań rodzinnych. To, że pracujemy w domu, nie oznacza, że pomiędzy odpisywaniem na maile możemy rozpraszać się porządkami czy rozmową z domownikami. Zapewnienie sobie jednak takiej izolacji nie jest łatwym zadaniem. W takiej sytuacji można zastanowić się nad oddzieleniem kącika do pracy zdalnej parawanem, który spełni rolę tymczasowej ścianki działowej pomiędzy Twoim “biurem” oraz domem.

Komfortowe siedzenie

Krzesło, na którym będziesz spędzał około 8 godzin dziennie to wyjątkowo ważny mebel. Postaraj się o takie, które pomoże Ci utrzymać prawidłową postawę ciała i odciąży plecy. Jeżeli jest jeden mebel, który warto zakupić na potrzeby home office, to zdecydowanie odpowiednie siedzisko, Twoje plecy oraz nogi podziękują Ci za to w przyszłości.

Dodatki do home office

Jeżeli dysponujesz większą ilością miejsca, które możesz przeznaczyć na kącik do pracy zdalnej, postaraj się dodać kilka dodatków, które umilą Ci pracę. Mała doniczka z kwiatkiem, tablica korkowa czy kubek z różnymi przyborami piśmienniczymi powinny dodać miejscu Twojej pracy zarówno uroku, jak i przytulności.

Stworzenie kącika do pracy zdalnej to wyzwanie stojące przed tysiącami pracowników w całym kraju. Nowa, bardziej domowa pracownicza rzeczywistość nie musi jednak być udręką. Jeżeli zastosujesz się do rad przedstawionych powyżej, przytulne miejsce pracy powstanie w Twoim domu.

artykuł zewnętrzny

Źródło: artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe