Przychodnia zamknięta. Zakażony lekarz i dwie pielęgniarki

  • 19.10.2020, 10:59 (aktualizacja 19.10.2020, 11:15)
  • Grzegorz Król
Przychodnia zamknięta. Zakażony lekarz i dwie pielęgniarki fernando zhiminaicela z Pixabay.
Jak informuje dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy Przemysław Wojtys, do odwołania zamknięta została Przychodnia Rejonowa nr 1 w Dębicy.

- Cały personel musi zostac teraz przebadany, żeby nie roznosić wirusa dalej, na pacjentów - mówi dyrektor Wojtys.

Jak wyjaśnia SARS-CoV-2 potwierdzony został do tej pory u trzech osób. To lekarz i dwie pielęgniarki. Dyrektor ZOZ kolejny raz apeluje do mieszkańców Dębicy i całego powiatu, by stosowali się do zasady DDM: dezynfekcja, dystans, maseczka.

- Już nie wiem, co powiedzieć, jak widzę kolejne osoby, które mówią, że nie będą nosić maseczek, bo to siedlisko bakterii. Ręce opadają normalnie. Za chwilę będzie trzeba zamknąć następne oddziały przez takie podejście do sprawy, a w końcu cały szpital i wtedy będzie to dotyczyło każdego, bo nie będzie gdzie położyć chorych - mówi Przemysław Wojtys.

Dzisiaj w powiecie dębickim, który znajduje się w czerwonej strefie, potwierdzono 30 przypadków zakażenia koronawirusem. Pomiędzy 14 a 18 października zmarł 37-letni mieszkaniec powiatu, który zakażony był koronawirusem. Od początku pandemii wirus wykryty został u 735 osób z powiatu dębickiego, 453 osoby nadal uważane są za zakażone, 15 zmarło, a 267 wyzdrowiało. Według danych za ostatnią dobę na kwarantannie przebywa 475 osób.

Czytaj także: Zakażeni kolejni urzędnicy. Czy starostwo będzie zamknięte?

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe