Koronawirus: proboszcz z pozytywnym wynikiem testu

  • 19.10.2020, 11:29 (aktualizacja 19.10.2020, 12:00)
  • Janusz Grajcar
Koronawirus: proboszcz z pozytywnym wynikiem testu
W związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid–19 w izolacji do odwołania przebywa ks. Andrzej Wolanin, który od 2019 roku jest proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.

Do środy włącznie księża wikariusze mieszkający na plebani w Pilźnie poddani są kwarantannie. Nie zmienia to porządku nabożeństw w kościele, a część intencji mszy św. na dany dzień kapłani celebrują w budynku plebani.

Jednocześnie duszpasterz przypominają wiernym przychodzącym do kościoła, że wszyscy powinni mieć obowiązkowo zasłonięte usta i nos. Proszą też o korzystanie z zainstalowanych przy wejściach do świątyni bezdotykowych stacji do dezynfekcji rąk.

Osobom przystępującym do komunii św. zalecają jej przyjmowanie na rękę. W zastosowanych środkach ostrożności nie chodzi tylko o zachowanie prawa, ale także o własne bezpieczeństwo oraz wyrażoną w ten sposób miłość i odpowiedzialność za naszych bliźnich.

Czytaj też: Koronawirus nie odpuszcza. Zmarł 37-letni mieszkaniec powiatu

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe