Michał Maziarka wniosku nie dostał, ale sesję zwołał

  • 20.10.2020, 10:56 (aktualizacja 20.10.2020, 11:12)
  • Tomasz Ratuszniak
Michał Maziarka wniosku nie dostał, ale sesję zwołał fot. YouTube.
W poniedziałek 26 października w siedzibie Starostwa Powiatowego odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu o zwołanie której wniosek składać mieli opozycyjni radni. Wtedy też będą mogli uzyskać informacje o sytuacji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy.

Michał Maziarka, przewodniczący Rady Powiatu informuje, że termin takiej sesji uzgodnił ze starostami już 16 października, z uwagi na konieczność dokonania pilnych zmian w uchwale budżetowej. Poniżej pełny tekst jego oświadczenia w tej sprawie:

"Odnosząc się do inicjatywy radnych opozycji zwołania sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu Dębickiego, której celem miałoby być uzyskanie informacji o sytuacji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy, informuję, iż żaden z radnych, jak dotąd, nie sygnalizował do mnie jako do Przewodniczącego Rady Powiatu potrzeby zwołania takiej sesji, a informację w tej sprawie pozyskałem z doniesień medialnych, co bardzo mnie zaskoczyło.
 
Informuję jednak, iż 16.10.2020 r. uzgodniłem ze Starostami naszego powiatu termin sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu Dębickiego na dzień 26.10.2020 r., w związku z koniecznością dokonania pilnych zmian w uchwale budżetowej. Zapewniam, że podobnie jak na wcześniejszych sesjach obecny będzie przedstawiciel ZOZ w Dębicy, który, zgodnie z dotychczasowym zwyczajem, przedstawi raport o sytuacji epidemiologicznej w powiecie oraz pozostanie do dyspozycji w kwestii wszelkich pytań.
 
Uwzględniając jednak sygnalizowany do mediów przez inicjatora tej sesji brak wystarczających informacji na temat przygotowania ZOZ w Dębicy do szerzącej się pandemii COVID – 19, pragnę zwrócić uwagę na kilka kwestii.
 
Od początku pandemii tj. od marca 2020 r. w każdej Sesji Rady Powiatu Dębickiego na moje zaproszenie uczestniczył dyrektor ZOZ w Dębicy lub jego zastępca. Radni każdorazowo mieli możliwość uzyskania bieżącej informacji o wszelkich sprawach związanych z dębicką służbą zdrowia w kontekście COVID – 19. Przed każdym zebraniem Rady Powiatu dyrektor ZOZ w Dębicy lub jego zastępca na mój wniosek przedstawiają Radnym Powiatu Dębickiego raport o aktualnej sytuacji epidemiologicznej ZOZ w Dębicy.
 
Ostatnia sesja Rady Powiatu Dębickiego odbyła się w dniu 05.10.2020 r. W sesji tej uczestniczył Pan Marian Adamczyk – Zastępca Dyrektora ZOZ w Dębicy, który po przedstawieniu raportu otrzymał tylko jedno pytanie ze strony jednego z radnych opozycji. Warto również podkreślić, że podczas sesji żaden radny opozycji nie skierował pytania dot. pandemii oraz ZOZ w Dębicy czy to do Pana Starosty, czy też do Dyrekcji ZOZ w Dębicy.
 
Zwracam uwagę, iż ze strony radnych opozycji nie wpłynęło również żadne zapytanie pisemne, czy też pisemna interpelacja w sprawie przygotowania dębickiej służby zdrowia w kontekście pandemii COVID – 19.
 
Informuje, iż nikt z radnych opozycji, co najmniej w ostatnich trzech miesiącach nie wnioskował o zwołanie w tej sprawie komisji merytorycznej tj. Komisji Zdrowia Spraw Społecznych i Przeciwdziałania Bezrobociu.
 
Od początku pandemii liczba zapytań mailowych przesłanych przez radnych opozycji ws. pandemii i dębickiej służby zdrowia wynosi: 0.
 
Zachęcam każdego radnego, który odczuwa, iż nie jest wystarczająco informowany o sytuacji pandemicznej w powiecie o zwiększenia aktywności w zakresie pozyskiwania informacji za pomocą zapewnionych każdemu radnemu przez ustawodawcę środków oraz przy wykorzystaniu wiedzy osób ZOZ w Dębicy, którzy uczestniczą w bieżących sesjach".
 
Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nauczyciel
nauczyciel 21.10.2020, 00:13
Panie kim jesteś wymieniłeś czego nie zrobili radni opozycji
Czekamy na to co zrobili wasi radni pamiętam jak radni opozycji dali kasę na epidemię to mówiłeś ,że to ty pierwszy dałeś kasę jak teraz zwołali sesję to mówisz że ty szybciej to zrobiłeś .Szanowny panie ty masz obowiązek powiedzieć nie radnym a ludziom z powiatu jak wygląda sytuacja związana z epidemią a jak nie to niech cię radni rozliczą.
I jak Pan zwracasz się do radnych to nabierz szacunku do nich bo ich wybrali ludzie a Pana na przewodniczącego wsadzili radni.i mogą to zmienić.
Ten brak szacunku pokazujecie bardzo często nawet na koncercie noworocznym gdzie Pan Starosta bardzo przepraszał i usprawiedliwiał nieobecność pan przewodniczącego a nie przywitał Pani Mazur wiceprzewodniczącej ,która siedziała obok
nestor
nestor 20.10.2020, 11:16
No i pięknie przewodniczący pozamiatał opozycję. Pod publiczkę dymu chcieli narobić i tyle. Wstyd.

Pozostałe