Elektryczne autobusy przyjechały do Dębicy

  • 20.10.2020, 15:35 (aktualizacja 20.10.2020, 15:56)
  • Tomasz Ratuszniak
Elektryczne autobusy przyjechały do Dębicy fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Kierowcy Miejskiej Komunikacji Samochodowej mieli dziś okazję testować dwa nowe modele autobusów produkowanych w Starachowicach przez spółkę MAN Truck & Bus Polska.

Pierwszy z nich to MAN Lion's City E - 12-metrowy autobus, który na naładowanych bateriach jest w stanie przejechać od 200 do 270 kilometrów. Później musi być ładowany przez dwie godziny. Produkcja tego autokaru w zakładach w Starachowicach 1 października.

Drugi zaprezentowany pojazd to minibus MAN TGE z napędem elektrycznym, który zalicza się do najbardziej ekonomicznych w swojej klasie. Jednorazowo może przewieźć nawet 33 pasażerów (15 miejsc siedzących, do 18 stojących).

– Jesteśmy otwarci na nowe technologie, śledzimy nowe trendy, inwestujemy w nowoczesne, niskoemisyjne rozwiązania, dlatego uważnie przyglądamy się rozwojowi autobusów elektrycznych. Zaprezentowane przez firmę elektoautobusy przystosowane są  także do przewozu osób o zmniejszonej sprawności ruchowej, co wpływa na zwiększenie komfortu pasażerów. Takie prezentacje oraz możliwość przetestowania różnego rodzaju elektrycznych autobusów ma pomóc podjąć decyzję o ewentualnym zakupie takich pojazdów w kolejnych latach oraz poszukać alternatywnych źródeł dofinasowania dębickiej floty - stwierdził Józef Rutka, prezes MKS.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy.

Przeczytaj również: I ty możesz dostać wezwanie na policję

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hehezek
hehezek 21.10.2020, 09:40
Jedni mają autobusy elektryczne, drudzy powrót do średniowiecza.
s.o
s.o 21.10.2020, 15:01
Z tym średniowieczem to jakaś aluzja do gminnego przewoźnika ?? :)
Green Freak
Green Freak 21.10.2020, 01:51
Nie wydajne 👎
Dębiczanka
Dębiczanka 20.10.2020, 20:36
Gdyby autobusy jeżdziły regularnie i nie zmieniały się rozkłady co chwilę to jeżdziłoby mniej samochodów. W takiej sytuacji kupują byle grata i są niezależni. A w innych miastach MKSy są dochodowe ???? One mają być dla mieszkańców a nie na zarobek. ! Prosimy o koło Nagawczyna - Pustynia -Sandomiarska-Dębica.


TT
TT 21.10.2020, 08:10
oczywiście , że nie są dochodowe - ale to nie oznacza , że w całości mają być finansowane przez Miasto - bo jak tak się dzieje to zawsze jest kosztem czegoś innego ....autobusy poza godzinamy szczytu jeżdżą poprostu puste lub z pojedyńczymi osobami - ja niegdzie jak jeżdżę po Polsce czegoś takiego nie widziałem ...i efekt jest mi.in taki, że Miasto nie ma na nic. A jak widzę Pani jest z Gminy - czyli w żaden sposób nie dopłaca Pani do ich działalności ... to skąd mają być pieniądze ......
Nikt
Nikt 20.10.2020, 20:13
Przewoźnik gminny musiałby całą swoją flotę sprzedać, a i tak pewnie zabrakłoby środków aby zakupić jeden taki elektryczny.
olo
olo 20.10.2020, 19:24
A kiedy wreszcie linia nr 3 będzie jeździć jak dawniej ?
TT
TT 20.10.2020, 18:20
Zastanawiam sie ile miasto doplaca rocznie do MKS-ów , że doplaca to wiadome ale ile więcej niż miasta ościenne ??? Jak obserwuje to zwykle te autobusy przewoża powietrze ... jeśli miasto nie dogada się z Gminą skończy się pewnie likwidacją MKSu ...choć jest jedno rozwiązanie poszerzenie granic miasta - z pewnością sytuacja się poprawi w tej materii i nie tylko.....
była pasażerka
była pasażerka 20.10.2020, 18:00
Kiedy wreszcie władze gminy Dębica dogadaja sie z władzami miasta Dębicy w sprawie funkcjonowania MKSów na terenie gminy Dębica?Skandalem jest to, ze po 50 latach funkcjonowania takiej kooperacji zaprzestano jej i mieszkancom gminyuniemożliwia się podróżowanie w cywilizowany sposób .Wykluczenie komunikacyjne na całego.Kto odpowiada za to wykluczenie?Dojazd do szpitala jest niemożliwy np. z Zawady.Trzeba się przesiadac, a to podwaja koszty i czas dotarcia np. na badania, do poradni specjalistycznej.Skandal!
.
. 20.10.2020, 16:18
Najpierw niech się nasi "cudowni" włodarze dogadają co do wspólnego przewoźnika w postaci MKSu, bo jak na razie to niema gdzie tymi elektrykami jeździć. Gdyby uruchomić 12m na trasie Pilzno-Dębica-Zawada-Pustków i minibusy do mało uczęszczanych połączeń np ze stasiówką to taki zakup byłby jak najbardziej trafny i ekologiczny w porównaniu do kopciuchów ogrotransu i monisu.
Elektryk
Elektryk 20.10.2020, 16:50
A wiesz Ty jak długie przedłużacze byłyby potrzebne na taką trasę ?
hugo
hugo 20.10.2020, 16:08
Za co MKS ma to niby kupić? Jak Szewczyk przyznał na sesji ostatnio radnym, że ma kasę dla MKS tylko do października...
boss
boss 20.10.2020, 16:51
Gdyby burmistrz był z PISu to mielibyśmy już jutro 20 takich z programu Morawieckiego 1 000 000 aut elektrycznych. :D
Tylko PIS umie pomnażać pieniądze jak Jezus ryby.
figa z makiem
figa z makiem 20.10.2020, 22:06
gdyby burmistrz byl mądry, to byloby inaczej. panie Rutka o czym pan piszesz?
Miałem pana za mądrego i prawego człowieka. A jednaqk widzę, że pan tez oderwany od rzeczywistości. Autobusy jak taksówki wozą po 2-3 pasażerów a pan chce iśc w elektryczne
hugo
hugo 20.10.2020, 21:52
To trzeba było głosować a nie teraz odwracać kota ogonem bo się zaufało Szewczykowi.
boss
boss 21.10.2020, 09:31
Chyba nie zrozumiałeś sarkazmu. Ja nie głosuję na PIS.

Pozostałe