200 uczniów posadziło ponad 3000 buków

  • 26.04.2017, 14:24 (aktualizacja 26.04.2017, 14:46)
  • Admin Admin
200 uczniów posadziło ponad 3000 buków Starostwo Powiatowe
3000 buków posadzili uczestnicy II Powiatowego Rajdu Ekologicznego „Wędrówki po powiecie dębickim”. Wzięło w nim udział około 200 uczniów z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorzy przedsięwzięcia to Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy oraz Nadleśnictwo Dębica.
Rajd odbył się w miniony poniedziałek i wtorek. Składał się z dwóch etapów. Młodzi mieszkańcy powiatu najpierw sadzili drzewka w brzeźnickim lesie. Następnie wyruszyli w edukacyjną wędrówkę ścieżką przyrodniczą „Bluszcze” Leśnictwa Pustków (gm. Dębica). Ta 4-kilometrowa trasa liczy osiem przystanków i prezentuje m.in. ciekawe okazy fauny i flory. Wyprawa zakończyła się wspólnym grillowaniem.
- Już po raz kolejny angażujemy młodzież w proekologiczne działania. Myślę, że to świetny przykład połączenia praktycznej nauki z rozrywką w plenerze - mówi Andrzej Reguła, starosta Powiatu Dębickiego.
- Uczestnicy akcji mogą być z siebie dumni, zostawili po sobie ślad pod postacią drzew, które będą tu rosły przez długie lata - dodaje.
W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie: Zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół Specjalnych, ZS nr 2, I oraz II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, ZS w Kleciach, LO w Pilźnie, a także ZSZ w Pustkowie-Osiedlu. - Drzewa oczyszczają powietrze, więc na pewno to w przyszłości zaowocuje. Naprawdę fajna akcja – przekonuje Konrad z Zespołu Szkół nr 4.
W zeszłym roku, podczas I edycji rajdu, młodzież zasadziła blisko 3000 brzózek w Chotowej (gm. Czarna).
– Jest prawie stuprocentowa udatność tej brzozy. To dowodzi, że młodzież autentycznie się angażuje, że chce wykonać swoje zadanie naprawdę dobrze i robi to z potrzeby serca – nie ukrywa satysfakcji Wacław Pankiewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Dębica.

Informacja prasowa i zdjęcia Starostwa Powiatowego w Dębicy

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dzik z Dębickich lasów
Dzik z Dębickich lasów 27.04.2017, 09:42
w lesie sadzić drzewa trzeba ale w mieście wycinać trzeba

Pozostałe