Jan Warzecha: w akcję zaangażowana Konfederacja Giertycha

  • 21.10.2020, 11:14 (aktualizacja 21.10.2020, 11:43)
  • Grzegorz Król
Jan Warzecha: w akcję zaangażowana Konfederacja Giertycha
Poseł Jan Warzecha skomentował dla nas sytuację, która miała miejsce dzisiaj w nocy. Nieznani sprawcy pod jego domem w Dębicy rozsypali słomę, wyrzucili obornik, a na ogrodzeniu zawiesili transparent.

- Tu mieszka poseł Jan Warzecha, zdrajca polskiej wsi - można było na nim przeczytać. Do podobnych akcji dochodziło na terenie całego kraju, a ma to związek z Piątką Kaczyńskiego, projektem ustawy, która pierwotnie zakazywała hodowli zwierząt futerkowych, czy zakazu uboju rytualnego dla związków wyznaniowych poza granicami Polski.

- Panowie byli w biurze, wyjaśniłem im, jakie jest moje stanowisko. Wiedzą doskonale, że nie jestem zwolennikiem ustawy w jej pierwotnym kształcie - mówi Jan Warzecha.

Dodaje, że po poprawkach w Senacie jest ona dla rolników dużo lepsza, bo nie zakazuje uboju rytualnego drobiu.

- Dalej podtrzymuję, że samotny poseł nie ma możliwości zrobienia niczego - mówi Jan Warzecha.

W ten sposób skomentował oburzenie jego słowami sprzed kilku tygodni, kiedy stwierdził, że będzie głosował zgodnie z wolą partii, chcąc pozostać politykiem lojalnym. W związku ze zmianami w projekcie ustawy poseł nie rozumie dlaczego rolnicy nadal protestują.

- Ta ustawa już jest lepsza. A nazywanie mnie zdrajcą jest dla mnie krzywdzące, bo jeszcze raz podkreślam, że nie jestem zwolennikiem ustawy w pierwotnym kształcie - mówi Jan Warzecha.

Według niego protestującymi kieruje Konfederacja, która ma korzenie u Romana Giertycha.

- Bo jak pan wie był szefem Młodzieży Wszechpolskiej. Więc nie dziwi mnie, że atakują nas z Prawa i Sprawiedliwości, a nie posłów z Platformy Obywatelskiej, którzy też za tzw. piątką głosowali. I wiem, że Konfederacja Giertycha jest zaangażowana w tą akcję. Nie ważne jaką mają nazwę, ale to to samo. W dużej mierze to eskalacja polityczna. Mówi pan, że to protest rolników, a ja mówię sprawdźmy ilu ich tak naprawdę tam jest - dodaje poseł.

Czytaj także: Odrestaurowali największy cmentarz w okręgu V - film

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
norka
norka 02.11.2020, 17:39
Twierdzenie posła, że jego jeden głos nic nie znaczy, bo nic nie zmienia / pozostałe 459 też?/ - dyskwalifikuje go jako posła.
Amen.
.
. 22.10.2020, 14:40
Nie jestem zwolennikiem ale zagłosuje zgodnie z wolą partii. To partia pana wybrała czy ludzie?
pamiętający
pamiętający 28.10.2020, 16:25
Za PRL sekretarz gminnego PZPR mówił "To jest słuszna polityka partii i tak musi być".
olo
olo 22.10.2020, 11:00
Przecież Podkarpacie , to bastion PIS-u. Jak głosowaliście, tak macie. Naiwni ludzie zrozumcie,że jesteście im potrzebni przed wyborami, a po już nie.
obiektywny
obiektywny 21.10.2020, 23:14
Bieda na Polskiej wsi aż kipii...nowe domy, nowe ciągniki, maszyny po 300 tys. złotych a wszystko za nasze pieniadze
pamiętliwy
pamiętliwy 22.10.2020, 07:46
Pamiętajcie rolnicy co o was sądzą PiSowcy. Dobrze zapamiętajcie przed następnymi wyborami. Mają Was za złodziei których oni utrzymują na tych swoich posadach w Spółkach Skarbu Państwa i urzędach. Bardzo cenna uwaga panie @obiektywny
obiektywny
obiektywny 22.10.2020, 18:42
Urób jeden z drugim, a nie tylko dopłaty, dopłaty, dopłaty. Kto do innego biznesu dostaje tyle co Wy? Wyprodukuj i sprzedaj, a nie brać kase za darmo
borówka
borówka 02.11.2020, 17:50
biegły to ty chyba nie jesteś, przecież te doplaty to są dla ciebie. Koszt produkcji jest taki wysoki, że rolnik by produkcji nie sprzedał po skalkulowanej cenie. A ty byś nie miał żywności po obecnych cenach. Dopłaty to rekompensują, czyli to ty na nich korzystasz, pomimo, że otrzymuje je rolnik-producent... A za zawyżone ceny odpowiedzialni są dystrybutorzy-pośrednicy, a to inny temat.
Działkowicz 12 ar.
Działkowicz 12 ar. 21.10.2020, 20:59
Wcale mi was nie jest żal. Wiedzieliście na kogo głosujecie,chcieliście się nachapać to macie za swoje. Byliście naiwni, bo pis nigdy nie dotrzymuje słowa.
Jam
Jam 21.10.2020, 14:55
Konfederacja Giertycha. Warzecha jest już całkiem odklejony od rzeczywistości. Od lat bierze pieniądze za nic, bo przecież nic od niego nie zależy. Wszystko zależy od prezesa partii, a jak wiadomo PiS to partia Jaruzelskiego, bo sporo byłych działaczy PZPR do PiSu należy. Tymczasem Jaruzelski był pierwszym sekretarzem PZPR.
Nic tak nie ośmieszy działaczy PISu jak ich własne wypowiedzi
Rolnik
Rolnik 21.10.2020, 14:43
Panie Obora, od lat funkcjonuje coś takiego jak leasing, może być to Panu obce, ale działa on w ten sposób, że pojazd należy formalnie do banku, a przedsiębiorca płacąc miesięcznie zaledwie 1% wartości może go użytkować. Proszę nie dziękować za wytłumaczenie, ale aż ciężko uwierzyć, że ktoś jeszcze tego nie zrozumiał.
Obora
Obora 21.10.2020, 15:02
Panie Rolnik Wiem co to leasing i wiem również że jak mnie nie stać to nie biorę kredytu ani nie biorę maszyn w leasing a może jeszcze powiesz ile dofinansowania do tego sprzętu Jak mnie nie stać na ferrari to kupuję coś na co mnie stać!
Jan
Jan 21.10.2020, 22:13
Po to sa doplaty zeby brac, a jak bral to bylo go stac prosty temat robisz gumy na stomilu czy jak tam zwał za 3500 zl miesięcznie bierzesz matiza w leasing bo na to cie stac prezes Stomilu przychodzi i zostaje ci 2500 zl bo jemu sie tak podoba co robisz? Zastanowcie sie co piszecie jesteście zazdrośni, zawistni i chamscy a Wam nikt nie broni tylko jaj nie macie zeby podjąć temat lepiej robic za 2500 pic piwo siedzieć w kurniku (blok) i madrzyc sie
Normalny
Normalny 21.10.2020, 18:37
Mogą zwinąć interes posprzedawać wszystko, będziesz kupował z zagranicy drożej i z GMO. Teraz wg. ciebie gdyby uchwalili, że od przyszłego roku na twojej działce nie może stać dom, to powinieneś ten dom wyburzyć i postawić inny gdzieś indziej. Jak cię nie stać to po co było wywalać tyle pieniędzy na dom, mogłeś kupić dwa razy mniejszy. Rolnicy sobie policzyli, że będą mieli zysk, ale przecież nikt nie mógł się spodziewać, że PiS zrobi coś tak głupiego. A co do dofinansowania to ciekawe jak mieli by sobie poradzić, jeśli rolnicy z innych państw te dotacje otrzymują.
Normalny
Normalny 21.10.2020, 14:34
@Obora
Bo wg. Ciebie rolnik to gość co ma 4ha i pracuje tylko na siebie? A myślisz, że jak ma się 100ha to można to uprawiać traktorem sprzed czterech dekad? On tym traktorem nie lansuje się po mieście, pod dyskoteki nie zajeżdża. Żeby być rentownym trzeba zainwestować, nowy sprzęt nie podepniesz do maszyny z tamtego wieku, a bez nowego sprzętu uprawa nie będzie opłacalna. Teraz biorą tym ludziom i zamykają rynki zbytu, bez żadnego powodu, nawet bruksela tego nie wymaga, a "nasz" rząd tak się odwdzięcza wsi. Chociaż teraz we wsi to wszyscy jak z miasta, tylko ich obchodzi czubek własnego nosa. A oni zostają teraz z kredytami i swoimi kłopotami sami. Jeszcze będzie jeden z drugim zawistny mówił, że ciągniki mają za dobre. Nie ma to jak sączyć jad między ludźmi. Kpina.
konsument
konsument 02.11.2020, 17:57
Masz rację, ale rozmowa z głuchym o muzyce, albo ślepym o malarstwie nie ma sensu... Nie tylko o rolnictwie.
PodPiS
PodPiS 21.10.2020, 14:21
"Dalej podtrzymuję, że samotny poseł nie ma możliwości zrobienia niczego - mówi Jan Warzecha."

A jaką możliwość zrobienia czegokolwiek ma poseł PiSu?
Poseł PiSu ma być bierny, mierny i wierny. Ma być "politykiem lojalnym" czyli ma siedzieć cicho i lojalnie czekać na przekazy dnia oraz dyspozycje jak głosować.
olaboga
olaboga 21.10.2020, 13:52
Tak, Giertych, a może Ryszard K.? A może Leszek C? A może LGBT? A może cyklisci? Loża masońska?
Aha
Aha 21.10.2020, 16:31
Skoro ty tak uważasz...
Tasik
Tasik 21.10.2020, 13:06
żadni z nich rolnicy!!! to mordercy zwierząt wspierające rytuały pogańskie i pseudo modne damy w futrach !!! niech Ci pseudo rolnicy się przebranżowią !!!!
Ekodebil
Ekodebil 22.10.2020, 18:01
I jeszcze stadniny. I zakazać trzymania psów w domu. I kotów. I rybek. Wszystkiego zakazać!
Maciej Boryna
Maciej Boryna 21.10.2020, 12:41
Gumofilce pasują?
Pisowiec
Pisowiec 21.10.2020, 12:31
Jak nic jest na to paragraf W wolnym kraju wolno mieć swoje zdanie nawet jak się nie podoba ale to nie znaczy że można czyjąś własność oblewać g...m i wieszać na czyimś płocie banery bez pozwolenia właściciela !!! no właśnie to właśnie całe PO i cała KO co nie po ich myśli wolno wszystko! gdyby stało się obok posesji Posła Opozycji już widzę komentarze
Jam
Jam 21.10.2020, 15:02
Pomyliłeś narrację. PiS i PO KO wspólnie przepychają ten idiotyczny projekt. To jedna banda udająca przeciwników
aa
aa 21.10.2020, 12:15
niech zyja zwierzeta futerkowe !
Zaskroniec
Zaskroniec 02.11.2020, 18:01
I te co ich nie stać na futerka TEŻ
Oburzona
Oburzona 21.10.2020, 12:00
Warcholstwo ma w naszym regionie niechlubną, wielowiekową tradycję, by przywołać postać Jakuba Szeli. Nie dziwi więc zachowanie sprawców tego pseudohappeningu. Mamy nadzieję, że sprawcy będą ukarani.
ozi
ozi 21.10.2020, 11:55
Poseł nie jest zwolennikiem ustawy za przyjęciem, której głosuje...

sekretarz pop PIS
sekretarz pop PIS 02.11.2020, 18:02
jak się prezes dowie.....
Paweł
Paweł 21.10.2020, 11:51
Panie Pośle, jak mi się coś nie podoba to tego nie popieram, no ale skoro prezydent nie chciał ale musiał to co dopiero szeregowy poseł. Mam nadzieję, że wyborcy rozliczą pana Posła przy następnej wizycie przy urnach.
Obora
Obora 21.10.2020, 11:36
Widziałem dzisiejszy protest 10 rolników na traktorach każdy warty ponad 100 tys Biedaki i nieszczęśliwi jak cała KO
,
, 21.10.2020, 16:38
trzydziestką też ktoś jechał :) a tak na poważnie, to czym mają pracować? Końmi? to zaraz będzie płacz że znęcanie się nad zwierzętami. Chcesz jeść to zamilcz
Wiesław
Wiesław 21.10.2020, 14:58
Tak jest ! Kułacy i spekulanci dorabiający się na krzywdzie ludu pracującego miast, wsi i spółek Skarbu Państwa. Ręka podniesiona na władzę ludową zostanie ucięta.
Case
Case 21.10.2020, 12:51
To mają w polu robić wołami ? Każdy chce iść z duchem czasu i mieć najnowocześniejszy telefon, samochód itp. Także rolnicy mają do tego prawo, by używać sprzętu z górnej półki. Zamiast pr*** pieniądze na byle co, inwestują w maszyny, tak jak różne przedsiębiorstwa przemysłowe. A tak w ogóle, to nie znasz realiów człowieku.
Fakty
Fakty 21.10.2020, 12:51
Ciągnik jest maszyną do wykonywania prac w rolnictwie. Czy w XXI wieku rolnicy powinni uprawiać ziemię motyką?
A może te ciągniki są kupione z kredytu, który trzeba z czegoś spłacić?
Maciej B.
Maciej B. 21.10.2020, 12:42
To rolnicy teraz kręcą lody z KO ?
Ja
Ja 21.10.2020, 16:28
PO czynach ich poznajemy, PO czynach....
zciebie
zciebie 21.10.2020, 12:34
Znasz się na traktorach tak samo jak na polityce.
Rolniczka
Rolniczka 21.10.2020, 12:10
Powiem krotko Głód poczujesz chłopa poszanujesz
jubiler
jubiler 02.11.2020, 18:06
Wtedy pierścionki posprzedajemy, jak nam w 80-tym roku przepowiadałaś....
KOń
KOń 21.10.2020, 14:58
Nie strasz nie strasz !!!!!

Pozostałe