Protest rolników w Dębicy - zdjęcia + wideo

  • 21.10.2020, 11:52 (aktualizacja 21.10.2020, 12:31)
  • Grzegorz Król
Protest rolników w Dębicy - zdjęcia + wideo
Piętnaście ciągników rolniczych przejechało z Zawierzbia do Dębicy. Pod biurem posła Jana Warzechy stali przez kilkadziesiąt minut, blokując ruch na ul. Kolejowej.

Rolnicy z Zawierzbia w kierunku miasta ruszyli po godz. 10. Z mostu na Wisłoce skręcili w al. Jana Pawła II, potem w 3 Maja, Szkolną, Słoneczną i dalej Głowackiego na Kolejową. Pod biurem posła Jana Warzechy zaznaczali swoją obecność za pomocą klaksonów jak i ręcznej syreny.

- Bardzo dobrze, niech walczą o swoje - mówiła jedna z przechodzących obok kobiet.

Protestujący planowali ruszyć w kierunku centrum miasta, jednak policja zablokowała przejazd i skierowała ciągniki na ul. Konarskiego. Obrzeżami Dębicy przejechali na starą czwórkę. Tam zostali zatrzymani przez mundurowych, którzy rozpoczęli legitymowanie w związku ze złamaniem przepisów ruchu drogowego.

- Trzynastu kierujących zostało pouczonych przez policjantów, jeden z mężczyzn otrzymał mandat za brak aktualnych badań technicznych ciągnika, został mu również zatrzymany dowód rejestracyjny - informuje st. asp. Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Jak udało się nam dowiedzieć od jednego z protestujących kolumna ciągników rusza w kierunku Nagawczyny, gdzie zawróci na rondzie i przejedzie w stronę Latoszyna. Tam protest ma się zakończyć.

Czytaj także: Jan Warzecha: w akcję zaangażowana Konfederacja Giertycha

Grzegorz Król

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej spawacz bez szkodliwego
Andrzej spawacz bez szkodliwego 22.10.2020, 06:25
Po pierwsze to macie swój PIS ,dla mnie to tylko banda komuchow z krzyżykami w zębach ,nie nie jestem KO...choć knockout przydałby się klilku osobom. Po drugie co najważniejsze jedna grupa społeczeństwa ,która odważyła się powiedzieć NIe panu prezesowi ,bo resztę to dy...maja... jak chcą
I to tylko 500 albo ciut więcej kosztuje ...za ich pieniądze oczywiście . Ciemny Janusz i Grażyna nie widzi galopującej inflacji i tego ze chleb będzie po 6zl nie wspomnę o reszcie paliwa ceny są zamrożone żeby paniki nie sic
Obiektywny
Obiektywny 21.10.2020, 23:11
Jak nie podoba się to niech sprzedadzą ziemie i idą na etat. Ziemniaki kupi się w Turcji - nawet są lepsze od naszych i przede wszystkim tańsze bo polski rolnik jak zawsze to musi zarobić kokosy i jeździć nowymi traktorami i mercedesami. Niech oddadzą dotacje UE i do widzenia. Ktoś inny będzie uprawiał. Po żniwach wzięli kasę i teraz polityki im się zachciewa....śmieszne
Co tez nie puścicie?
Co tez nie puścicie? 21.10.2020, 21:48
Tutaj komentarz dodac to cud...
sąsiad "rolnika"
sąsiad "rolnika" 21.10.2020, 15:56
Tych naszych "rolników" należy niezwłocznie przesiedlić w Bieszczady. Tereny zaś pozostałe po nich należy zalesić. Będzie ekologia i spokój !
Normalny
Normalny 21.10.2020, 18:39
Trzeba raczej Ciebie do miasta pierwszego z brzegu, albo lepiej ostatniego przesiedlić. Tam może będziesz miał spokój.
Sam  sie  przenies w  Bieszczady  ....
Sam sie przenies w Bieszczady .... 21.10.2020, 18:08
Pablo
Ehh
Ehh 21.10.2020, 13:41
Jechać do Warszawy strajkować przed sejmem, a nie Bogu ducha winnym ludziom życie utrudniać.
Mat
Mat 21.10.2020, 21:03
A w Warszawie tym ludziom nie beda utrudniać? Zastanow sie co piszesz a moze pora przywyknąć demokracja jest
Normalny
Normalny 21.10.2020, 14:55
Ciągnikiem do Warszawy i z powrotem? Śmieszne. Po pierwsze wtedy by jechali ze 4 dni i blokowali by 4 dni drogi, a nie 3h, mogli by ich nie wpuścić do Warszawy, a po za tym połowa Polski by o tym nie wiedziała, w tym 80% podkarpacia bo innej tv niż reżymowa nie oglądają. Pomyśl człowieku. Ludzie walczą o swoją przyszłość, a ty jeden dzień nie potrafisz wyjechać pół godziny wcześniej do roboty(informacje o strajku są dostępne wcześniej).
Mat
Mat 21.10.2020, 21:06
Racja święta racja z Róży jest noe przyzwyczajony
Cezet
Cezet 21.10.2020, 12:38
Co do tego głodu - chodzi o to, że nie będzie można jeść norek i lisów, czy mięsa z uboju rytualnego, które jest na eksport, czy może po prostu ten głód to ciągniki za 250 tys. zł?
Mat
Mat 21.10.2020, 21:07
Spróbuj Ty tego miodu.... Woź się traktorami za 250 tys nie jestem Ci wrogiem
Normalny
Normalny 21.10.2020, 15:03
Bo wg. Ciebie rolnik to gość co ma 4ha i pracuje tylko na siebie? A myślisz, że jak ma się 100ha to można to uprawiać traktorem sprzed czterech dekad? On tym traktorem nie lansuje się po mieście, pod dyskoteki nie zajeżdża. Żeby być rentownym trzeba zainwestować, nowy sprzęt nie podepniesz do maszyny z tamtego wieku, a bez nowego sprzętu uprawa nie będzie opłacalna. Teraz biorą tym ludziom i zamykają rynki zbytu, bez żadnego powodu, nawet bruksela tego nie wymaga. Teraz te zwierzęta będą transportować godzinami do krajów ościennych i tam będą zabijane. Zwierzęta na pewno ci podziękują. "Nasz" rząd tak się odwdzięcza wsi. Chociaż teraz we wsi to wszyscy jak z miasta, tylko ich obchodzi czubek własnego nosa. A oni zostają teraz z kredytami i swoimi kłopotami sami. Jeszcze będzie jeden z drugim zawistny mówił, że ciągniki mają za dobre. Nie ma to jak sączyć jad między ludźmi. Kpina.
Cezet
Cezet 21.10.2020, 21:38
Wiem, że traktory mają za unijne dotacje, a wejściu Polski do UE rolnicy w dużej części też się sprzeciwiali.
kierowca
kierowca 21.10.2020, 12:36
A dlaczego pouczenia? następnym razem jak złamię przepisy ruch drogowego za bezpodstawne używanie świateł i klaksonu poproszę o pouczenie
Jan