Poseł interweniuje w sprawie szpitala

  • 21.10.2020, 13:06 (aktualizacja 21.10.2020, 13:33)
  • Grzegorz Król
Poseł interweniuje w sprawie szpitala
Paweł Poncyljusz, poseł Koalicji Obywatelskiej wystosował do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego pismo w sprawie przyszłości dębickiego szpitala.

- Do mojego biura poselskiego zwracają się zaniepokojeni mieszkańcy miasta Dębica oraz powiatu dębickiego - zaczyna poseł Pcyljusz.

Dalej pisze, że w dębicki szpitalu są trzy oddziały przekazane do leczenia chorych na COVID19 tj. zakaźny i dwa wewnętrzne.

- Z informacji medialnych wynika, że szpital ma zostać przekształcony na tzw. jednoimienny, leczący włącznie pacjentów chorych na koronawirusa - kontynuuje Paweł Poncyljusz.

W związku z tym poseł zadał ministrowi Niedzielskiemu trzy pytania:

1. Czy przewiduje się przekształcenie Szpitala Powiatowego w Dębicy na tzw. szpital jednoimienny? Przy jakiej ilości łóżek planowanych dla chorych na covid jest dostępna aparatura tlenowa?

2. W przypadku przekształcenia w szpital jednoimienny, jak zostanie zapewniona prawidłowa ochrona zdrowia dla mieszkańców Dębicy i powiatu dębickiego, zwłaszcza tych osób, które mają już terminy zabiegów i operacji wykonywanych w ramach umowy z NFZ?

3. W jaki sposób zostanie zapewniona regularna pomoc medyczna, a także natychmiastowa pomoc hospitalizacyjna realizowana przez oddział pogotowania ratunkowego w Dębicy?

O ewentualnej odpowiedzi na zapytanie posła Pocyljusza będziemy informować na naszym portalu.

Czytaj także: Jan Warzecha: w akcję zaangażowana Konfederacja Giertycha

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dębiczanka
dębiczanka 21.11.2020, 18:27
Na Narodowym tyle wolnych miejsc. Nasz zostawcie !!!!!!!!!!
emeryt
emeryt 07.11.2020, 12:53
Co ma zrobić ktoś kto powinien się leczyć onkologicznie i gastrologicznie? Najlepiej się powiesić ! Czy o to chodzi ?
Harki kriszna
Harki kriszna 22.10.2020, 09:29
Niech Pan Poncyliusz przypomni na wszystkim co na temat zamykania szpitali powiedział jego Partyjny kolega minister zdrowia Pan Arłukowicz na słynnych nagraniach z pewnego lokalu.
i narracja padła...
i narracja padła... 22.10.2020, 10:36
Liczba szpitali w Polsce:

- w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 33

- w latach 2007-2015 (PO–PSL) zwiększyła się ↑ o 208

- w latach 2015-2018 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 7

źródło: https://ciekaweliczby.pl/szpit…
Dędbiczanka
Dędbiczanka 24.10.2020, 12:15
Rząd się wyleczy !
Dębiczanin
Dębiczanin 22.10.2020, 07:34
Budynek po szkole/gimnazjum na Cmentarnej stoi pusty, nic nie potrzeba budować na narodowym nawet ścin nie mają
lekaż
lekaż 21.10.2020, 22:56
interweniuje ??? a co on może, kto go traktuje poważnie, on tylko pyta, pisemnie, każdy może pytać, jemu są zobowiązani odpowiedzieć, więc odpowiedzą za miesiąc na odczep, decyzje zapadną wcześniej
Łola
Łola 22.10.2020, 02:51
a co miał popisać jak jeden dębicki radny miejski na swoim facebook i uważać, że to wystarczy! Gdzie jest poseł Warzecha mieniący się posłem Dębicy?
Ricco
Ricco 21.10.2020, 18:18
Nagle wszyscy są ekspertami w medycynie polityce itd tylko większość wszystko olała bo wirusa nie ma itd... A teraz wszyscy winni tylko nie ja Mentalność polaczków...
Wyborca
Wyborca 21.10.2020, 14:36
PiS miał pół roku aby przygotować nas na koronawirusa, to w tym czasie zaangażowali się w kampanię Dudy, a później kłócili o kształt nowego rozdania w rządzie, kłócili się o stołki!. Premier krzyczał, że koronawirus w odwrocie! Teraz chcą z naszego szpitala zrobić kowidowy, a gdzie niby się mają ludzie leczyć, a jak ktoś będzie potrzebował nagłej pomoc to co ma jechać do Rzeszowa, Mielca czy Jasła! Nie pozwólcie na to. Dobrze, że Poncyljusz interweniuje!
Chory
Chory 21.10.2020, 15:22
A to według Ciebie chory na Corona nie ma prawa do leczenia nie ma prawa mieć godnych warunków do może śmierci..... A Ty na co chorujesz ? ze taka u Ciebie troska?
Ewa
Ewa 21.10.2020, 19:18
A ci co chorują na inne chroby niż covid to mają umierac? Jak będziesz miał udar to zanim ci znajdą szpital ktory cie przyjmie to może być po tobie.
Fakty
Fakty 21.10.2020, 18:55
Jestem w zagrożonej ciązy, za 2-tygodnie mam poród. Rozumiem, że mam urodzić w domu?
Wyobraź sobie, że jutro dostaniesz np. zapalenia wyrostka, albo udaru, może Ci znajdą miejsce w lubuskim. IIe tam się jedzie?
Pamiętamy
Pamiętamy 21.10.2020, 14:16
Niech mi ktoś przypomni? Kto chciał prywatyzować szpitale??
Ja też
Ja też 21.10.2020, 17:06
I dobrze by zrobili. Tylko na czym wtedy zarabiałby Szumowski, Instruktor narciarski i ten handlarz od respiratorów?
Ewa
Ewa 21.10.2020, 13:46
Bardzo trafne pytania. Jednak może warto je zadać też Staroście bo to pod starostwem jest nasz dębicki szpital.
Pozwany
Pozwany 21.10.2020, 17:31
pisz tak dalej to pozew będzie buahahaha

Pozostałe