Piętnastu zakażonych: nauczyciele, księża i pracownicy obsługi

  • 21.10.2020, 13:48 (aktualizacja 21.10.2020, 14:48)
  • Janusz Grajcar
Piętnastu zakażonych: nauczyciele, księża i pracownicy obsługi
W ubiegłym tygodniu gorzej poczuli się dwaj nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Czarnej. Przeprowadzone testy potwierdziły u nich zakażenie koronawirusem. Dlatego wójt zadecydował o przebadaniu pozostałych.

- Na dziś mamy w sumie piętnaście potwierdzonych przypadków, w tym pięć wśród obsługi i dziesięciu nauczycieli - mówi wójt Józef Chudy.

Wśród uczących pozytywny wynik mają również dwaj księża z parafii MB Nieustającej Pomocy w Czarnej. Jednym z nich jest proboszcz ks. Stanisław Janusz.

Już w poniedziałek wójt zadecydował o niewpuszczeniu dzieci do szkoły. Ich czasowa nieobecność wydłużona została na razie do piątku.

Opublikowany na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Czarnej komunikat brzmi:

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w szkole dyrekcja PSP w Czarnej informuje, że zajęcia lekcyjne z czwartku i piątku 22, 23 października 2020 r. również zostają odwołane. Z powodu dużej ilości zakażeń koronawirusem wśród społeczności szkolnej, jest to konieczny czas oczekiwania na decyzje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i inne czynności związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Informujemy, że 22 i 23.10.2020 r.  to dni wolne od zajęć dydaktycznych z puli dyrektora, zamiast wcześniej zaplanowanych terminów: 4 czerwca 2021 r. (piątek) oraz  23 czerwca 2021 r. (środa).
W trosce o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej i lokalnej prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w nowym reżimie sanitarnym. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - czekamy na wytyczne Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Józef Chudy zastanawia się, co powinien zrobić po wykorzystaniu przez szkołę wszystkich dni dyrektorskich. Trudno bowiem mówić o powrocie do zajęć, nawet tych prowadzonych zdalnie, jeśli nie będzie miał kto uczyć.

Wójt ma też dobre wiadomości. Wyzdrowieli już urzędnicy z UG w Czarnej a także dwaj radni, u których koronawirusa stwierdzono na początku października.

Czytaj też: Koronawirus: zakażeń mniej niż wczoraj

 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe